Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Shqetrsim, fruthi.
Nena si jeni , pyetja ime eshte s i keni vaksinu femijet kunder fruthit nese jo bejeni.
Hirushja B (11 muaj më parë)
Linda Lea (11 muaj më parë)
Vajza jeme ket vaksinen e fruthit dmth vaksinen mmr e ka marr ne dy doza. Njeren doz e ka marr fiks 11 muaj e 2 jav se per ditelindje te saj kam pas me shku ne kosov e dozen tjeter e ka marr 15 muj. Kshtu me shkrun edhe ne karton te vaksinave qe duhet dy doza me u marr. A vaksina e meningjitit nuk merret pata 1 viti se ajo e mundon ma shum e ket vajza jeme e ka marr 15 mujshe dmth me dozen e dyt te vaksinen mmr po se ka mundu as ajo shyqyr. Doza tjeter e vaksines se fruthit tash e merr 4-7 vjet.
Tina Tina (11 muaj më parë)
Une e pata sot nkeshillimore me thane me ja dhane gjithqysh. Edhe td vaksinat thane duhet me ia dhane se u perhap shume fruthi dhe ja dhane veq mmr ndersa tjetren thane pas ditlindjes.
Hirushja B (11 muaj më parë)
Meliza me rendesi me parandalu mos me kape se nje djale 1vit e gjys ka vdeke qe 2 dite. Pdej vaksinave veq hajer kemi edhe pse jane me te vegjel nuk ka lidhje.
Meliza Brajshori (11 muaj më parë)
Hirushe une ekam vaksinu nijav pasi ika.ber 9 muaj vajza keshtu me kshilloj dr edhe seka mundu aspak kurse aty te vaksinimi mthan qe ekan bo nga muaji i 9 edhe nga mosha 5 vjet ne ks jetoj
Anea Ana (11 muaj më parë)
Nena ju qe jeni jasht,kur jepen vaksina e fruthit ne zvicerr gjermani. Duhet vet me kerku apo e marrin sa jon tw vogel kush e din?hirushe me fal nderhyra ne pyetjen tende ama veq po kam deshir me e dite
Esa : (11 muaj më parë)
tek vaksinimi ne kosove thoshte se lejohet dhe nga muji 10.. por mu nfakt po m intereson ma shum kjo mosha e dyt ne shqipri 5 vjec dhe ne kosov 6-7 . shum diferenc e madhe
2002 2011 2016 Mmije (11 muaj më parë)
po cat mami esa dhe un u cudita se tina e kish me 11 muj me ja dhen bebit
Esa : (11 muaj më parë)
si ka mundsi ?? po shikoja ne internet dhe vaksina fruthit ishte 1 dhe 5 vjec ne shqipri ..1 dhe 6-7 vjec ne kosove.?
2002 2011 2016 Mmije (11 muaj më parë)
tina me duket i vogel djali u e di qe esh pasi ti mbush 1 vit djali im ish me antibiotik nuk ja dhan kur ish 13 muj tash kur ti ben 15 kismet si tjet shendosh e mir dhe shikoni mos i keni alergjik ndaj vezes se zben
Suela Ammar (11 muaj më parë)
Djali 10muaj i ka pas kur murr vaksinen e fruthit bile doktoresha pat thirr ntel tha duhet gjethqysh me ja dhen po shyqyr se ka mundu..
Hirushja B (11 muaj më parë)
Po tina qysh jo
Tina Tina (11 muaj më parë)
Veq sa pyta per qet pune. E kam 11 mujsh spo di a me qu a jo.

/komuniteti

/anketa

A është mëmësia më e kënaqshme se sa që e keni pritur?