Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Aptamili
Nana a e keni lexu kete shkrimhttp://gazetashneta.com/keto-lloje-te-qumeshtit-permbajne-sasi-te-larte-te-vajit-te-palmes/ a jeni konsultu me ndonje pediater une e kam thir aptamilin me than qe gjithcka eshte brnda normave thira dh kompanine qe e bjen ne Kosove unionin ata thane qe eshte teper i sigurte po ju qe i ushqeni femijet me aptamil a jeni interesu ?
Blerina Lina (2 vite më parë)
Jana Jana (2 vite më parë)
Uu aa sa mir me vjen shumm mir per ty i baft mir loqkess e bravo koft se ja e gjete ja se le e je e qet tasht jepja pa merak
Blerina Lina (2 vite më parë)
Jana me me fund u rahatova e sigurova qumeshtin profutura nga Anglia me nje sasi te madhe ma kane pru ja dhash po duket qe i pelqej
Jana Jana (2 vite më parë)
Jeta edhe pse e ke fshi komentin ton pak a shum e lexova nuk e kam than un kta edhe e kam lexu hiq sbesoj qe kurrrr nuk hajn embelsira ato qe kan fmit me gji per ashtj duhet kontroll teper e madhe qka han jo gjithkush i ka kushtet me kqyr qka po han. Ma shum skam qa spejgoj kujt i vyn si mu hin edhe hulmuton
Jana Jana (2 vite më parë)
L.Z osht aptamil proFutra e kam ne foto ktu mumesh me pa mu me ka pelqy teper mas pari qe ska vaj palme e tjetra ish bash qumsht i paster kur pe pin qika doket shisha si ska pas sen pak shtrejt kushton 21;95€ kushtojke po sot e blejta ish ra 19;95€ un qiken e kam 11 muj
L . Z (2 vite më parë)
Jana cili koka qaj aptamil se po thu ti. A mundesh me na tregu se edhe une duhna djalit mi jep aptamil. Sa muj e ki qiken
Jana Jana (2 vite më parë)
Edhe nanat me gjidhenje e kan let stuptanc nvaret qka hajn mujn me pas edhe ma shum se qe ka formula. Se shumicat ushqimev jan me ket vaj palme veq kqyri rrall ka keksa sene qe sjan bile edhe shampona ish ku sish ky thuj see.
(2 vite më parë)
un tregova per aptamilin po gati krejt nji kategori jan se ne vec ambalazhin lexojm askush se din ca ka mren n at kuti munen me pas plot perberje te demshme po si shkrujn n kuti mu m ka pelqy physiolac dhe mellin
Jana Jana (2 vite më parë)
Pergjigje qe kom marr direkt prej ekspertav te apamilit po un jom me tjetet aptamil me ma te riun qe o treg gjerman qe nuk ka vaj palme edhe beso shum shlir po ja jap qikes krejt aptmilat tjer kan perveq qetij boll qumshta kam kqyr kam ba test po qyky ish ma i miri po kosov se di a ka
Jana Jana (2 vite më parë)
Mirëmëngjes zonjë jana , ne e kuptojmë pasigurinë tuaj në lidhje me aspekte të mundshme të dëmshme të vajit të palme nëpërmjet raporteve aktuale të medias. Gjatë diskutimit në media që kanë të bëjnë më konkretisht me 3-mcpd esters dhe ashtuquajturit ester glycidol (ge) që mund të lindin në pastrimin e yndyrave dhe Ölen- në këtë rast e vaj palme. Ne duam t\'ju siguroj se të gjitha dietat milupa janë të sigurta dhe optimale për ushqimin e foshnjave. Produktet tona përputhen me të gjitha kërkesat ligjore. Përveç kësaj, autoritetet nuk vënë në dyshim sigurinë dhe cilësinë e produkteve. Instituti federale gjermane për vlerësimin e rrezikut (bfr) rekomandon në drejtim të 3-mcpd esters në një deklaratë në korrik 2016 si zakonisht për të ushqyer në. Në thelb, prodhimet e qumështit të fëmijëve janë alternativa më e mirë ushqyese për foshnjat që nuk mund të ushqehen me gji. Ne do të donim të shpjegonim shkurtimisht sfondin e formimit të esterëve 3-mcpd dhe ge. Ekstraktet 3-mcpd prodhohen natyrshëm gjatë pastrimit dhe ngrohjes së yndyrave dhe vajrave. Ato gjenden në shumë ushqime - nga vajra dhe margarinëë deri te kremrat e gjumit, prodhimet e fëmijëve dhe gjiri i gjirit. Prania e këtyre mineraleve të gjurmës në vajrat e përpunuara të perimeve u zbulua në vitin 2007 dhe merret shumë seriozisht nga e gjithë industria ushqimore e fëmijës. Ne tashmë kemi qenë në gjendje të reduktojmë përmbajtjen e esterit 3-mcpd me 80 për qind dhe të vazhdojmë të punojmë në një zvogëlim. Megjithatë, mundësitë janë të kufizuara nga fakti se rafinimi i vajrave bimore dhe yndyrna të përdorura për të hequr mbetjet padëshirueshme nga mjedisi dhe natyra (të tilla si metale të rënda) është i domosdoshëm. Mosveprimi i yndyrave apo vajrave nuk është një alternativë, pasi që ushqimet për fëmijë kanë nevojë për një përzierje shumë të veçantë të syarmarit. Për të shfrytëzuar të gjitha mundësitë për të reduktuar përmbajtjen e 3-mcpd esters në produktet për foshnjat dhe fëmijët e vegjël edhe më tej, ne vazhdojmë të punojmë ngushtë me furnizuesit tanë, partnerët tanë në industri dhe të ushqyerit autoritetet. Lidhur testet ge tregojnë se produktet tona glycidol esters zakonisht janë nën kufirin e zbulimit (
Blerina Lina (2 vite më parë)
Oni spo flet veq per aptamilin edhe hipp e shume te tjera po masi e perdori aptamilin u fokusova se thash flasin nanat qe perdorin aptamil
(2 vite më parë)
un si kam dhen aptamil vetem pse i bojn shum reklam si n ks dhe n shqipri seni mir ska nevoj per reklam ndryshe jan jasht ndryshe te ne si paketojn ktu disa dit ja pata provu i shkojke barku uj

/komuniteti

/anketa

A mund të rris babai fëmiun i vetëm?