Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-stomatologun

Ende nuk i ka dale dhembi i dyte!

Pershendetje e nderuara mjeke, kam vajzen 3 vjexe e 5 muaj. Dhembet e qumeshtit i kane dale te gjithe pervec dhembit te dyte nalt ne anene e djathte. Kam bisedu me pediatren e saj, me ka thene nuk eshte shqetesuese se mundet me qene trashegimi ndersa te stomatologu nuk po e di tek cili pediater per femije te drejtohem? Cka mendoni ju rreth kesaj?

Noki Smoki (7 vite më parë)

Dr. Renata Pulja - mjeke - stomatologe
Stomatologu përgjigjet
Dr. Renata Pulja

Përshëndetje Noki!

Konsultimi dhe trajtimi i dhëmbëve gjatë shtatëzënisë është i domosdoshëm. Infeksionet e mishrave të dhëmbëve( gingiviti, periodintiti) mund të bëhen shkak i një lindje para kohe. Eludrili dhe përdorimi i fillit dentar janë të këshillueshëm edhe gjatë shtatëzënisë. Për çdo mund të më kontaktoni.

Gjithe te mirat!

/komuniteti