Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Koha dopsimit ????
Pershendetje te gjithaa nenat... desha meju pyt aka naj qaj per dopsim edhe pse une jam gjidhense disa mthon qe uthulla e molles me pi mengjes me nje got uje dhe 2 luge tgjelles uthull te dopson kishee po tash spo di qa pom thuni ju ????????
Nora.noar (1 vite më parë)
Arbe 94 (1 vite më parë)
Une e di per cajin e gjelbrt thojn qe ta hup apetitn..m
Arieta D (1 vite më parë)
Nora, gabim e ke. Uthulla organike e molles, jo uthulla e turshive.
N K (1 vite më parë)
Po e vertete osht edhe prinderit e mi e perdorin vetem uthullen e molles per sallata po ju lutem jo kshtu me pi si lang se di shume raste qe kane shkaktu probleme ne shendet. Per te miren e juj e kom mos me keqkuptoni.
Arieta D (1 vite më parë)
Nora, uthulla e molles organike qe nxjerret thjesht nga molla e fermentuar pa shtesa, ajo qe perdorim ne sallata eshte detoksifikuesi me i mire i melqise, sidomos kush ka melqine e dhjamosur. Mundesh me pa benefitet e saj.
N K (1 vite më parë)
Pershendetje vajza mendimi im eshte te mos e perdorni uthullen fare e sidomos ne lukth te that sepse eshte anmik i shendetit. Ka menyra te tjera plot per dobesim, eshte shkaktari kryesor i semundjeve te melqise apo zorres se trashe. Ky eshte thjesht mendimi im dhe keshille per juve.
Umm Jasmina (1 vite më parë)
persh nena doja tjy pyesja por per stomakun a ska efekte negative uthulla e molles?
Tanna . (1 vite më parë)
Nora kom ndegju edhe une per kete lloj trajtimi te trupit edhe me thane se ka efekt te mire ne dobesim, por problemi ish se edhe une kam beben ne gji e po u lejojke vetem "pasteurized apple vinegar" proces gjate te cilit mbyten bakteriet ne kete rast te ufulles, keshtu e kam gjet ne internet, sepse nese perdor vetem ufull molle "unpasteurized " kish nje bakterie qe po mujke me demtu femiun permes gjidhenjes. E qe as une nuk e kam ble se ne dyqan nuk gjeta e shume kom nevoj me humb peshe, mir ia pata fillu po tash ne ramazan tu i hanger qka po mbesin senet jom bo si balone ahhahah
**mah-babies* * (1 vite më parë)
E kam degju qe nutricist te ndryshem e keshillojn kete lloj mixi me perdor,po pasi skam qen gjidhense sjam interesu aq nkete drejtim,spo guxoj me te dhan info jo te sakt.Un e kam vlu ujin e kam mbush nje got tmadhe e kam lan mu ftoh pak,mandej nje lug te drurit mjalt(afersist lug e mesme),nje kapak te uthlles me uthull,e kam perzi mir e kam lan dy tre minuta me pushu dhe e kam pi.Te mban ngopun.
Lenaa .. (1 vite më parë)
flm fitore sa duhet mi qit uthull sipas deshire,edhe a ka efekte ansore tek gjidhenjaa..???
**mah-babies* * (1 vite më parë)
Un kam perdor,uthull,uj te voket,nje lug mjalt,dhe sipas deshires mundesh edhe kanell me i shtu.Te un ka pas mjaftushem efekt.Un skam qen gjidhense,por kjo perveq per diet keshillohet edhe perqejf me i perdor,prej uthulles se molles kemi shum shum dobi.Kjo qe e shenova ndihmon edhe largimin e cistave tek ne femrat
Lenaa .. (1 vite më parë)
flm arieta mfal ujin vetum me vok pak apo sii??ai ke ba bashk mu tret mfal poo deshta pak sqarim,se nuk e kam per vete se un mfjaft kam humb si i kam largue embelsirat jam tipi qe shpejt eh humbi eh shpjet e marr heheh,po tezja ime asht pak mbi pesh po ban lloj lloj dite por thot kot ti tregoj ndoshta ka efket sa do pak,!!
Arieta D (1 vite më parë)
Po cdo dite, si jam qu, nja gjys ore mandej skam hanger as pi kurgjo. Nja tre muj pak a shume.
Lenaa .. (1 vite më parë)
nora edhe un kam ndegjue per uthellen e molles,per dobsim por skam perdor as njher ,sdi sa eshte e shendeshtme me perdor??Arieta D mfal nese ban me treuge qysh e ki per dore qdo dit??edhe per sa koh??
Arieta D (1 vite më parë)
Mbas lindjes te djalit t madh e kam perdore uthullen e molles me nje luge mjalte pak limon dhe uje te vakt, me ka dobesu, edhepse arsyeja qe e kam pi ka qene per shkak yndyres ne gjak edhe kisha turbullima ne kry, e mi qetesoi edhe ato edhe me pati dobesu, tash po e pi kohe pas kohe po jo me rregull, dy dite e pi nje jave jo, ama du me fillu, se prape i kam ato turbullimat e shume ndjenje e keqe. Edhe une jam gjidhenese, po tash kam fillu edhe me ushqy djalin tri here ne dite, keshtuqe s besoj qr ka ndonje problem, nese e pi ne mengjes pasi i kam dhane gji, mandej han ky, edhe ajo tretet mire, edhepse sbeson qe ka ndonje ndikim te keq.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?