Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Tema per gji qumsht
Pershendetje nena kisha pas deshir me marr keshilla prej nenav me na kshillu per neve qesdim, un jam tani shtatzan per her tpar jam 20 vjeqare,po desha meju pyt kur lindi aduhet najsen mepi mem ardh gjini shum se kam ni me pi ajsti, se un podu memajt me ushqy beben me gji,abani mem msu qysh me pas qumsht mashum mos memalan beba gjinin qysh mepas mashum .flm
Belina Muqaj (12 muaj më parë)
Albiona M (12 muaj më parë)
Besoj qe mvaret edhe nga organizmi i njerit, un per veti, i vetmi sen qe ekam ndryshu nga rutina jem e perditshme nga ma heret esht qe kam pi e pi uje shum shum 3litra po nashta edhe ma shume, kam hanger edhe drithera . diqka tjeter nveqanti jo. Ushqim madje jam rujt qe mos me shtu peshe, edhe nafaka kam pas qumsht shume, edhe sot qe ika djali 8muaj kam qumsht shume mire. Shtatzani te lehte deri ne fund e dashur
Le L 4 (12 muaj më parë)
Kjo eshte nana pra, e cila mendon e gajlohet per cdo gja qysh prej shtatezanise e lere më pas lindjes. Te pergezoj. E dashur mua gjini me ka ardh dy dite pas lindjes se bebit, nuk kam perdor as qajra te vecante, as barna as asgje te vecante. Jam ushqyer si zakonisht vetem se uje kam pire deri ne 2L ne ditr, mua me se shumti uji ma ka sjelle gjinin. Te uroj gjitha te mirat
Umaraa 97 (12 muaj më parë)
e dashur dy dit derisa qëndrova në spital nuk kisha qumsht bebi qante me të madhe ishte unt e merrte gjirin mirpo nuk i delte gjë nuk ngopej , aty ato motrat e nijshin duke qajt dhe më binin qumsht shtes nga një shpric veq sa për mos me lan unt pastaj nga shpija më prun lëngje dhe qumsht dy litre qumësht i kam pirë të nesrit më erdh qumështi dhe filloi të mi rridhte qumështi , mua qumështi ma ka sjell hehehe lindje të lehtë patsh e beb tshëndetshëm.
Boa Shq (12 muaj më parë)
Belina un jam mami i nje djali 13 mujsh un shum kam vujt 3 mujt e pare me e vu ne gjoks e kurr nuk jam dorzu bebi sa her ja afroja gjinin qante deri sa u nxinte pastaj fillova me e nxjerr me pomp qumshtin e deri sa i ka ba 3 muj ma shum me pompe e kam nxjerr se sa gjoks ndoshta ja km dhan 2 her me 24 or vec sa mos me e lan me e harru e mos me ma lan ..un kam pi shuuum uj e shum caj te ftoft dhe sot e ksaj dit vazhdoj duke pi shum uj e caj te ftoft e sot e km djalin ne gjoks dhe i mjafton..duhet te kesh durim e dashur..duhet te kujdesesh per majat e gjoksit qysh diten e par te lindjes ..nese ke nevoj do ti tregoj un cka kam perdor per mas camjes te gjoksit ama e dashur duhet te kesh durim
N K (12 muaj më parë)
E dashur Belina pin langje sa me shume e sidomos portokall dhe vishnje, qaj rus, han embelsira dhe pem, mbasi qe jam kthy ne shtepi kam perdor humana pilulate tretet ne uje dy dite me rend, nje ne dite, keto me kane ndihmu shume, paq shtatzani te mbar lindje te lehte dhe femije te shendosh

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?