Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Djali si shkon shum burrit
Pershendje nana , deshta mju pyet e ndoshta dini me ma jep nai pergjigjje,
Per djalin i ka 2 vjet amo hiq nuk shkon mas burrit bre, une shum kom qef aj mu knaq me baben e vet amo djal me zor e perqaf veq kur ti thom une se ndryshe hiq.
Mas meje tranohet nisesos veq me mu lyp me lu . Spo di qysh mja bo qe me dasht edhe burrin .kom qef me ndi ni niher tu e lyp babin a me ndejt ma
Shum me ato se me mu kur tvjen aj prej pune po badihava si me ardh njo i huj.
Shum kom qef kur tni psh prej ni grus qe ooo djali jem veq mas babes tvet ose sun rrin pa to . Ishalla bohet nai her me
Dasht qaq shum .
Kshtu keshet kur tvjen amo si t hin nder veq ik prej tij e sat munet pisket .
Ishalla keni nai ide a nai pergjigjje
Rifate (9 muaj më parë)
Suzi *** (9 muaj më parë)
Tani asnjera nuk jemi perfekt po nji familje e shendosh bazohet..ne cift...nese cifti kan baz mirkuptimin, dashurin dhe respekt..reciprok..Ska shans ato fmi pa mesu te njejt sjellje me nj tj..jo max ..por mbrenda edukates..familjare.. nuk po gjykojm..aske ketu tek kjo tem...por thjesht po keshillohemi...qe edhe nana me ba rolin e vet..qe ka shume rendesi..ne familje .ne jemi baza e saj...por edhe babai...me marr pergjisit mbi supe...sps njoh shume familj..qe burri vjen shpi nga puna shtrihet..divan..tv..kur qajn fmit ,coji ne dhome ,veni me fjet I thot grus!! Ateher edhw ajo gru sado dashuri me pas per te I bjen vullneti..dita dits me ket\" sjellje\".. pse sado kjo ti thojn erdhi baba..vrap tek babi..nese ai ka nji grrysje..Apo nji cehre..atoritare..ne familj..as femijet nuk afrohen..besomeni..sado te ket an pozitive tjera ai... KontaktI pare eshte pamja sjellja..keshtuqe ketu luan rrol se si sillen me femijet..gjithsecili nga prinderit..pershb..burri im flas realitetin..ka me shum durim se un...ai shuum merret me to ..bahet fmi kur hyn shpi..lujn bajn rrumuj..gjuhen..me jestek..lujn hapadollapa..saqe vjen..e me merr nga guzhina hajde..luj me ne se po lujm...uhhh eveshtir..te jesh prind /edhe femi njikosisht & te marresh..gjitha pergjisit..por jo e pamdur..))sps femijet sot nuk duan lek rroba por duan shoqeri afeksojn shuume...gjithsesi Zoti naj edukoft e rrit hajrit..gjith kemi momente dobesie ne familje..vec lusim Zoti qe ato momente..te dim ti menaxhojm..per ma teper sy te femive..sps disa fmij e perjetojn..shpirterisht..disa e shfryjn..diku tjeter...pra ne jemi celsi..suksesit..te nji familje te shendosh. .Zoti na beft prej tyre. .
Fitore S (9 muaj më parë)
Qashtu esht valla blerta qysh ti prijsh fmive edhe sillen un djalin 2 mujsh kur zgjohet psh mengjes mw pi qellon koha qe shkon burri npun qohum e percjellim burrin bashk un e djali i tham djalit tung thuj babit ja kapi doren e ja boj bye bye babi te dua shum flas nven djalit edhr i zhvillohet truni edhe i hin nkry qe babin duhet me dasht jo veq mamin
Blerta Dedushi (9 muaj më parë)
ashtu eshte lindaa eshte puna edhe te nana se duhet kur eshte burri me ja lan fmijen atij , gjate dites kur ai seshte ne shtepi me ju than a ju ka marr malli per babin , kur vjne babi shkojme shetisim , ose kur vjen babi do dalim te blejme diqka , une e shoh psh kunata ime del vet e percjell burrin (vellaun tim ) edhe femijen nuk i merr me pershendet babin , njejte edhe kur vjen vellau im prej pune femija nuk vrapojne me perqaf babin bile edhe kur hyn brenda qaq nuk levizin bile , jo se nuk e dojne po se nuk i ka mesu nana me ju than babi eshte lodh nese ju e perqafoni ai do te pushon do te kenaqet , tregoni babit si keni kalu nshkolle , a keni marr ndonje pese , vellau im luan shume me ta e kunata ime kurre nuk luan me femije , dmth varet prej te dy prinderve se si sillen me femijet , edhe nanen time (gjyshen )fmija e vellaut nuk e kan dasht fort se ka qene ne pune e lodhej skishte mundesi te luante me ta , kur vinte nga puna e donin veq se ju blente diqka per te ngrene , ndersa tash e duan shume se nuk eshte ne pune , dhe luan diten me ta .
Lindaa . (9 muaj më parë)
Vajza ime ben shum pas burrit shum me shum se pas meje, psh kur don me dal burri prej shpis per pun apo.. ajo i shkon permas qan, kir dal un veq ma bon papa me dor sja nin per mu ama krejt kjo me shum eshte merit e imja mendoj, se kur seshte burri nshp tan kohen i foli:tash vjen babi , hakde folum me babin i tregoj foto te burrit sidomos si ta ni deren qe erdh i themmm vrapoo perqafe babinn e vrapoj edhe un haha
Mami Arbona (9 muaj më parë)
Rifate mendoj se edhe burri jot ndoshta i rrin larg fmis vajza jem tre her thirr baba du uj ose buk niher thirr mam.. sit e ka babin shpi ma nuk um sheh mu as nuk vjen te une as pampersin me ja ndrruu se don baba.. edhe un ja kum lan baba ty pot thirr un e kam gjith diten hahah..fillim um vike inati mendojsha se veq baben pe don haha si dilsha un pi dere sja nike si dilke babi plaske tu kajt haha po dikur u derzova haha
Ina * (9 muaj më parë)
Rifate komentet posht si lexova hic veq nuk i shkon burrit se sigurisht nuk kalon burri kohe me djal ose kalon shume pak kohe, me fmi duhet pune fmijet kan qef me lujt jo 1 here ne jave po perdite me u mirr me to me dal me shetit me qu ne lodra me lujt..
Luljeta Berisha (9 muaj më parë)
Pershendetje Rifate un e kam djalin 3 vjet edhe te viglin 11 muj burrit i bjen ten diten me punu kur vjen mramje krejt kohen un mirrna me ta po mas ti tranohen djali i madh tu shku ne pun tu i than tung qys qao i love you e mbyll deren e qet karriken del dritare prap tung qys boma tyt se ka qef me ja ba i vogli 11 muj veq deren kur ta nin qe po e hap shirti e lshon zhag me pas naj sen rrug e gjun prej gutes edhe i perqafi qdo vikend e merr djalin e madh e shetit e qon te lodrat i vogli deri sa te hin dhom mi hek teshat e punes me lot qan menon qe po shkon prap kur kam shku me lind spital me ka ra me njet 1 jav gati burri djalin e madh me ta ka flejt me ta krejt se u kan shummm i lidh pas meje kshtu qe leja edhe ti naj her te lidhet pak me baben e vet deri sa dikur me vike si inati thojsha sa ka ba mas meje spo ja nin tash me ba me shku naj her me fjet qohet u si kam than babit naten e mir i love you i vogli kur ta marr me qu me fjet me dor sa munet ja bon papa. keshtu qe leja pak te mirret me ta edhe ti ki nevoj me tu hek pak me pushu. gjith te mirat te jen shendosh.
Fitore S (9 muaj më parë)
Djali jem 2 mujsh ka fillu me qesh e me lu e me mu lun e kesh ma shpesh se me bab vet ai tan diten pun kur po vjen ky her her qellon fjet kur zgjohet i tham burrit merre luj ne te e tek tash ka fillu mi kesh e me lu edhe me bab vetin se edje un u bajsha marak por inkuadro burrin ma shpesh me lu me te mi fol me dal me shetit ndonjeher naj loder me ja ble se nese i blen veq dhurata gjifh atehwe fmia i shkon vetem se i blen dhurata fmia dijn shum mir me manipulu.
Rifatee (9 muaj më parë)
Faleminderit nana shum shum, Ndoshta edhe keni drejt se nime shum pak mirret me to . Duhet mja kallxu edhe qeto komente le ta sheh qe kam drejt se qashtu o , gjys ore smjafton per me bo per veti . Faleminderit edhe nje her ????????????????
Suzi *** (9 muaj më parë)
Un 3 fmi kam si I pari si I fundit nuk kan frym pat jatin..deri tek dera oborrit I dalin para kur vjen pri pune..rrok e puth si me pa qen jasht shtetit...! Wuaa them ca eshte kjo pune nenat bejn mundin babat..shperblimin..ahah..gjithsesi ka te bej shume sw si e afron femin..duhet burri yt ta afroj afer vetes ta vendos ne gjum .rast I rrall ky I joti ..!poR me durim e perpjekje pak nga burri do tia fitoj zemren..le te luajn me te ti bin dhurata..te dalin shetitje.. Eshte shume e rendesishme marrja e pergjisis..nga te dy..sps Ate qe mbjell sot korr neser..e pac me jet.
Dea ? (9 muaj më parë)
Vajzat e mija shum bejn mbas babit vet edhe npun se lan rehat ntelefon cdo or edhe mu sem dojn sa e dojn at po ama aj kur esht shpi i ushqen sa jan tvogla edhe pampersin ua heq i lan ska pushim si vjen prej pune me merak vet e ka jo se i them un.pastaj ndoshta buri jot esht natyr ma i ftoft nlidhje me djalin se afron..
Tuana&erina&rejan . (9 muaj më parë)
Rifate noshta burri yt i ka fajet se femijet dojn me lu me ta un i kom dy vajza veq tranohen mas burrit veq edhe ky lun me to bojn lojna bashk ju blen sene hiq sjav prish shkurt e shqip ma shum bojn mas burrit se mas meje let angazhohet edhe burri yt le te qon mi ble lojna let lun me kerre qysh i kan djemt lojrat e tyre. Te pershendes.
Mami Ezanes (9 muaj më parë)
Rifate ndoshta nuk esht probleme te djali po te burri, ne qoft se ai nuk e afron ngat vetit me lojra me mar me shetit me dal me ta me i dhan me hanger e sic thot dhe blerta me i kshyr te dy bashk at her edhe djali si afrohet, un kam 2 vajza dhe kur nuk shkojn me qaf babin e vet pa i thir ai ose kur del me shku ne pun e kan rutin e perqafin dhe shkon perndrishe si afrohen ama un edi se burri i ka fajet ai ska koh me u mar me to dhe esht asi tipi si nuk din me lujt me fmi me ba lojra apo dicka plus qe e ka stillin rrin si i mrolt thu ti se ki ka met pre hahahah dhe vajzat per at shkak nuk i shkojn shum por qe kur esht diku larg e kerkojn non stop srrin pa to heeh.
Blerta Dedushi (9 muaj më parë)
pershendetje rifate une per vete kam qene shume e angazhuar dhe em eshte dashur qe tia le femijet bashkeshortit kur kam shku dikund derisa kam perfundu pune , ka ndodh i ka mbajt deri ne 6 ore , edhe ju ka dhene ushqim , ju ka nderru pampersin , i ka qit ngjume , ka dal eshte shetit me ta , une jetoj ne lipjan , e burri e merrte vajzen shkonte tek motra e vet ne kaqanik veq me qiken , ose e merrte ne prishtine , edhe neper qytet i shetit me karroce nese kam shume pune ne shtepi , kjo ka bere qe femijet te na duan te dyve , une ju jap ushqim luaj em ta en shtepi , ai i shetit , i dergon ku ka hulaja , femija na duan teper te dyve , edhe kur shkoj te nana ime smundem kurre me qendru shume gjate se kerkojne me ardh te babi i tyre , ndonjehere ndodhe me ardh burri me i vizitu femijet te nana ime kur rri psh 4 ose 5 dite , mendoj qe edhe burri yt duhet ti marr ata me vete se me kohe do mesohen me te , e di prej shoqeve te mia se shume keq eshte kur femija qendron vetem me nenen tere kohen madje ka aso femije qe i ngjiten per kembe nenes se lejne te levizi .
Ttoole1 ... (9 muaj më parë)
Valla rifate une kokna qajo gru qe djali i bon veq ma\'s burrit hahaha uune kaniher qaq shum merzitna thom ti veq babin pe don e mu jo djali i ka 5+ mdon shum edhe mu po me baben e vet ma shum e don

/komuniteti

/anketa

Cilin faktor mbrojtës kundër diellit e përdorni për bebin tuaj?