Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

foto ne muri
pershendetje nena uroj te jeni mire, fotoja tek muri eshte per motren time ka 5 vite qe tenton per shtatzani dhe per bese spo kam guxim ti them qe me duket pozitiv pasi eshte deshpruar shume muaj. ciklin e pret edhe 3 dite ama e kishte bere nje test sot pasi tha ter kohen po kthej dhe po ndihem shume keq, mua ne shtatzani mundimet me kan filluar pas javes 5-t. spo guxoj as te gezohem ama vertet me duken
pozitiv te dy testet qe i kishte bere sot. çka mendoni ju???
Rina Anir (4 muaj më parë)
Rina Anir (4 muaj më parë)
edhe une i thash mbasi ke mbet njeher mbet apet shpejt ishalla por nga deshprimi me tha: une mezi mbeta njeher mbas 5 vitev e ku me dite edhe sa vite tjera kan me mu dasht me mbet. Ah moj nena per moter te digjet shpirti, sot ter dita me shkoi keq qe nga mengjesi :(
Kenza Ime (4 muaj më parë)
Rina sa me erdh keq.. po mundem me marre me mend sa eshte gezuar njehre mandej menjhere hidherimz e zhgenjim...por mbasi ka mbet tash shtatzane besoj prape do t'mbes dhe do ta gezoj zoti
Albana N (4 muaj më parë)
Rina pom vjen shum keq per motren dhasht zoti met prap e i shkon mir deri nfund in sha all ah
Ina Ina (4 muaj më parë)
Rina shume pom vjen keq per motren se e di qka eshte me perjetu abort po mbasi ka mbete tash shume leht mbet prap, siq te ka thene edhe tanna mos tregon heren tjeter deri ne 3 muaj dhe analizen e gjakut mundet mi bo privat mes mu ndegju pasi po punojka ne spital. Uroj ta gezoj Zoti shpejt????????
Rina Anir (4 muaj më parë)
flm te dashura qka me ba ska qen rrisk & Tanna motra prej gezimit e perhapi lajmin shpejt pastaj punon ne spital edhe aty e bani analizen e gjakit disi ju be e madhe shume heret.
Tanna . (4 muaj më parë)
Uhh sa u merzita Rina, e bofte Zoti mire prap ,masi ka mbet kete here tash gjaast i ka prap amo mos gaboni me bo as te madhe as mu gezu shume heren tjeter. Merreni krejt normale edhe pa i bo 4 mauaj ska nevoj me dit tjeret perveq rrethi i ngushe, e ata persona qe gezohen shume mos i tegoni si psh nanes a dikujt, se qe kur te ndodh deshtimi tani merziten teper. Alla' hu e boft me femij sa ma shpejte motren e krejt ata qe jan ne pritje.
Engela Siar (4 muaj më parë)
Ohh e dashur sa keq me vinka , hajer ishalla zoti ja plotesoft deshiren sa me shpejt
A K (4 muaj më parë)
rina inshalla don zoti eh gzon sa ma shpejt masi koka nis hajri inshalla alla-hu e gzon prap me vjen shum keq edhe un kisha abort ish shum shum ron po po dufke mu pajtu
Umm Jasmina (4 muaj më parë)
hajer inshaAlla h me vjen keq e dashur ashu ka qen risk mos u merzisni beni durim Alla hu e gezoft motren sa me shpejt perseri
Rina Anir (4 muaj më parë)
sa pak me zgjati ky gezim, motres sot ne mengjes i ishte leshuar gjakderdhja dhe mjeku i kish then qe ka deshtuar ishte vetem 4 jave amo u gezuam tej mase por ska qen e shkruar. Zoti ja mundesoft te mes perseri shtatzane dhe te gjithave qe jan ne pritje.
Rina Anir (4 muaj më parë)
ju lumt goja moj nena sa te mira jeni. qofshi te uruara edhe ju.
Umm Jasmina (4 muaj më parë)
une ne shtatzanin e dyt kam ngel pas 4 a 5 muajsh ndersa me te 3 pa tentu hic supriz hahabahaha me.te 4 at muj qe kam tentu kam ngel....Alla hu te bekoft edhe ty me.femij sa me.shpejt e inshaAlla h me.femij te hajrit
Tanna . (4 muaj më parë)
Shume urime, elhamdulilah prej zotit qe e ka gezu motren e inshalla'ah i shkon shtatzania mire e bebush te shenoshe. Sa gezim me ndegju keso lajme te mira, e inshalla'ah kuwh eshte ne pritje i gezon zoti me femi te shendoshe e te hajrit.
D E S A * 93 * (4 muaj më parë)
Mua pozitiv me duken,inshAl lah eshte shtatzane motra jote e ka shtatzani te mbare e me bebe te shendosh
Kenza Ime (4 muaj më parë)
Une ne shtatzanin e dyte ate muaj qe kam provu kam mbet menjehere...ne shtatzanin e 3-te pas3 muajve..hiq mos u streso vec relaksohu se do kesh sukses pa merak...
Nadine Aliaj (4 muaj më parë)
I nsha llah i shkoftë mbarë shtatzania motres dhe ty te uroj sa më shpejt të ngelesh shtatzën.
Ornela Nela (4 muaj më parë)
Se pari urime per motren ishalla ka shtatzani te mbar deri me fund...Rina varet e dashur... nje vit mos me mbet eshte normale... Un heren e par qe pata provu pas 5 muajsh pata mbet por deshtova e heren e dyt kam mbet direkt tash e kam djalin 7 muajsh... Varet krejt nga trupi se gjendja e trupit asnjeher nuk esht njesoj... Beje rrafsh mos e qo mendjen andej se sa me pak te mendosh mbet me shpejt... Ti qe ke mbet njeher prap mbet... Zoti ta plotesofte deshiren
Rina Anir (4 muaj më parë)
une ket muaj tentova per shtazanin e dyte po nuk mbeta dhe besoni qe hiq su merzita vetem pse me shkoi mendja te motra, aja eshte me e madhe se une e tu prit qe 5 vite une e kam nje djal edhe ne prani te motres jom mundu mos me shpreh dashurin e madhe qe e kom per djal. tash ishalla muaji tjeter mbes edhe une heheh. Meqe ra fjala mbas sa muajve keni mbet ne shtatzanin e dyte pasi ne djal kom mbet meniher muajin e pare qe kam tentu e ket her jo.
Rina Anir (4 muaj më parë)
flm shume te gjithave, amin ishalla. & Uta 92 beso qe 5 vite ska lan mjek pa shku ka perdor terapi shume qe nja 4 muaj hiq kurkun nuk ka shku i nderprev te gjitha u lodh neper mjek e terapi, edhe thojke du me ba rrafsh mos me mendu veq per shtatzani, deshti Zoti ket muaj :) Ishalla shume shpejt te gezon zoti edhe ty e dashur dhe te gjitha te tjerat qe presin.
A K (4 muaj më parë)
urime per motren shtatzani te mbar inshalla me nje femi te shendosh
Kenza Ime (4 muaj më parë)
Tash e pash qe vec qenka shtatzane....uroj qe t'i shkoj mire deri ne fund e me nje femije te shendoshe...e paska gezu zoti per feste te Bajramit....urime per motren
Kenza Ime (4 muaj më parë)
Rina duket vija e dyte si hije...uroj me shpirt qe te jete shtatzane dhe t'ia plotesoj zoti deshiren
Albana N (4 muaj më parë)
El ham du li lah urime urime :)
Engela Siar (4 muaj më parë)
Rina identike sic i ka dal motres tende ashtu me doli dhe mua testi dhe tani e kam cunin 4 muajsh. Urime motres ishalla shtatzani te mbar dhe bebe te shendetshem
Uta92 1992 (4 muaj më parë)
urime rina anir per motren inshalla i shkon mir deri ne fund a ka perdor diqka ker muaj apo natyral ka mbet shum gezohem per kto raste qe degjoj e elus zotin ta kem edhe un ne krah nje femij te lumturohem me lajmin e shtatzanis edhe gjitha ato qe menxi e presim ket lajm
Rina Anir (4 muaj më parë)
Flm shume ina dhe umm jasmina amin insha llah te gjittha femrat i gezon Zoti me femij te shendosh e te hajrit.
Umm Jasmina (4 muaj më parë)
elhamdulila.h e dashur qe qenka shtatzane...inshaAlla h i shkon sa me mire deri ne fund Alla hu e furnizoft me femij te hajrit
Ina Ina (4 muaj më parë)
Urime per motren ishalla ka shtatzani te mbare deri ne fund????????
Rina Anir (4 muaj më parë)
flm shume te gjithave sapo e paska konfirmu edhe me analiz te gjakut teper u lumturova per to :)
Elsa >>>> (4 muaj më parë)
Mua pozitiv me duket :)
Rina Anir (4 muaj më parë)
flm nena ishalla, e bera publike foton.
Umm Jasmina (4 muaj më parë)
pozitiv duket...mbase eshte ne fillim te shtatzanise e prandaj e ka nje vij te holle....inshaAlla h e bekon Alla hu me femij te hajrit e te shendetshem....
Ina Ina (4 muaj më parë)
Nuk po mundem mi pa!
Ana Jana (4 muaj më parë)
Nuk pi shohum fotot
Albana N (4 muaj më parë)
Mua pozitiv pom doket. In sha all ah bohet ma e mira per to
Boa Shq (4 muaj më parë)
Un nuk mund ti shoh fotot..Beji publike

/komuniteti

/anketa

Nëse do të mund të zgjedhni mënyrën si do të lindni, cila do të ishte?