Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-andrologun

A eshte i demshem apo me rrezik akti sekual gjate muajt te 6 te shtatzanise?

Pershendetje, doja te dija a eshte i rrezikshem akti sekual gjate shtatzanise pas muajt te 6 dhe mrapa? C'fare problemi mund te kete mashkulli kur nuk arrin te bkryej marredhenje me shume se 5 minuta ?

Lolita Daci (8 vite më parë)

Dr. Evin Dani - androlog
Andrologu përgjigjet
Dr. Evin Dani

Pershendetje,

Akti seksual pas muajt te gjashte te shtatezanise nuk perben rrezik as per bebin as per nenen, por eshte i rekomanduar kryesisht ne pozicioni mashkulli nga mbrapa.

Gjithe te mirat.

/komuniteti