Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-biologun

A eshte ngjitese escherichia coli?

Pershendetje doktorr Me eshte paraqitur escherichia coli ne analiza po desha te informohem Se a eshte ngjitse dmth per bashkshortin sepse kam lexuar se eshte bakterie shum e keqe sidomos per meshkujt a eshte mir qe edhe burri ta beje nje urinokultur ne ndonje laborator faleminderit per mirkuptim

Bardha A (9 vite më parë)

Dr. Rigers Balla - mjek - biolog
Biologu përgjigjet
Dr. Rigers Balla

Pershendetje,

Per konsulte mbi kete duhet te flisni me mjekun gjenekolog ose urolog apo edhe gastroenterologu ne varesi te shqetesimeve qe keni ju.

Mgjth E.Coli eshte bakter i cili gjendet ne organizem por ne nivele te kontrolluara pra eshte e flores normale te organizmit. Prezanca e saj mbi parametrat e lejuar kerkon kurim.

Nese keni probleme lidhur me infertilitetit dhe zgjidhjen e nje infertiliteti te mundshem mos hezitoni te me shkruani.

Me respekt

Rigersi

/komuniteti