Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-biologun

E.coli

Pershendetje e kam pas e.colin kam perdor Canesten 3tableta por e kam nje ere te keqe ne vagin dua te di a eshte larguar ai infeksion si dhe si ta largoj at ere dhe a ka gjasa me mbet shtatzan pasi i kam perdor ato tableta? Faleminderit per kohen

(10 vite më parë)

Dr. Rigers Balla - mjek - biolog
Biologu përgjigjet
Dr. Rigers Balla

Pershendetje,

Do doja shume tju ndihmoja por duke qene se nuk jam personi perkates qe mund te pyesni per kete nuk mundem dot tju keshilloj lidhur me kete problem.

Ju kerkoj ndjese. Duhet te keshilloheni me mjekun gjinekolog dhe mbase pas kesaj konsulte me mjekun e laboratorit i cili mund te jete fare mire nje mikrobiolog. Keto te dy bashke ju informojne me gjere mbi problematiken e situates dhe kurimin e saj.

Me respekt,

Rigers Balla

(10 vite më parë)
Ne rregull kerkoj falje ! Faleminderit

/komuniteti