Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-biologun

Ndikimi i prolaktines se ngritur tek meshkujt

Doktor desha te pyes ne lidhje me prolaktinen tek mashkujt, nese eshte e ngritur dyfishi, eshte e mundur qe ndikon ne numer te vogel te spermatozoideve dhe levizshmerine e saj? Faleminderit shume.

Megi H (6 vite më parë)

Dr. Rigers Balla - mjek - biolog
Biologu përgjigjet
Dr. Rigers Balla

Pershendetje,

Si jane nivelet e hormoneve te tjere??

FSH

LH

Testosteroni

Rigers Balla (6 vite më parë)
Te lutem me ane te nje fotoje me telefon te analizave te kryera, mi dergo ne email personal ose ne viber. Te dy te dhenat jane te listuara portalin bebaime.com. Me ane te fotos e saktesoj me qarte konkluzionin qofshin edhe ne gjuhen turke sepse une flas edhe turqisht per me teper. Me respekt Rigersi
Megi H (6 vite më parë)
a mundesh te me tregosh per keto vlera e kemi perserit pas 3 muje spermogramin pasi qe edhe prolaktina ka ardhur ne vlera normale volumi 7cc ngjyra e verdh era normale koha e shkrirjes 30 min koncentrimi 7 yuzbin levizshmeria 40% progresioni %30 +3 %10+2 morfologjikisht normale 1 aglutinimi jo qeliza rrethore jo copeza jo do vlera jon ne gjyhen turke pasi qe jan ber ne nje spital turk

/komuniteti