Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Rreth panifikimit per shtatzani

Pershendetje doktoresh! Un deri tani kam mare 2 jav kure per infeksion: soor pozitive gandarella pozitive baktere mjaft! Doja tju pyesja pasi tmbaroj kete kuren edhe sa duhet te pres te vizitohem perseri? Duhet te bej strishon dhe analizen prane nje klinike gjinekologjike? Ku me rekomandoni ju? Faleminderit!

Enea 1234 (4 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje

Dy jave pasi te kesh mbaruar trajtimin duhet te besh nje vizite gjinekologjike dhe analize dhe kulture te sekrecioneve vaginale. Nese keto analiza rezultojne brenda parametrave te normes atehere duhet te besh edhe disa analiza te tjera qe vleresojne shendetin tend riprodhues dhe ate te bashkeshortit. Kur rezultatet dalin mire atehere mund te tentosh per te konceptuar nje shtatzeni e cila do te kete nje ecuri te mbare.

Te uroj fat.

Liiindaa (3 vite më parë)
Pershendetje doktoreshë ,desha tju pyes rreth vezoreve policistike per sa koh mund ti kem pasur dheper sa kohe trajtohen kto shkaku i ktyne nuk po mbes shtatzan
Ina sulovari (4 vite më parë)
Pershendetje doktor Doja t flisja me ju per dicka Pasi nuk kam informacionin e duhur ne lidhje me kte pjese . Jemi nje cift i ri qe mendojm te krijojm familje . Dhe si un dhe bashkeshorti kemi te njejtin grup gjaku 0+ Si duet t veprojm ? A duet ber ndonj vaksin me para se t tentojm per shtatezani .? Se kemi frik se mos na dalin femijet me probleme Shum faleminderit paraprakisht
mergime (4 vite më parë)
pershendetje doktoresh a lejohet me perdor kontraceptiv oral gjat gjidhenies e kam beben 7 muajshe

/komuniteti