Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Hormonet

Pershndtje dr. Tentoj per shtazani qe nje vit e gjys bera analiza hormonale me doli e ulte 10,6 norma normale 40-400 kam qen me terapi dostinex 1 ne jav me rekomandim gjinekologut po pa bere naliza qe tre muaj kam qen ti perdor , a ka qe. Edhe kjo penges per mos mbetje shtazan pasi te tjerat gjitha i kam ok deri javen e ardhahme nuk mund ta takoj gjinekologun tim ne pr. Qfar me rekomandoni si te vetproj a duhet marr terapi per stabilizim prolaktines flm per mirekuptim pres perfjigjje

Mozaa Mozaa (3 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje

Nese vlera e prolaktines eshte brenda normes mos perdor Dotinex dhe drejtohu te mjeku qe te ndjek per te bere nje vleresim me te hollesishem.

Gjithe te mirat

Mozaa Mozaa (3 vite më parë)
Faleminderit dr. E nderuar

/komuniteti