Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Ureaplzma prap ne shtatzani

Përshendejt doktoresh.Te kam pyetur se qfar te bej sepse para 9 mujve kisha po kete inekison dhe me rekomadove qe ne javen e 12 te bej prap kete analzi i bera strishot te gjitha negative vetem se ureplzma.prap poztive.Ne shtator e kam pas 100.000. Tani me kishte dal 100 00.Po besoj qe ka fillu me mu sheru po jam ne halle mos po i ben bebes deme diqka .Kemi filluar te pedorom.bashk me burin kete terpai Erythromycin 500mg(per mua) Ciprotloxacine 750 mg(per bashkeshortin). Me tregoni sa zgjar sherimi i ksaj dhe a do sjell ndonje dem tek fetusi.Si the a mund te behet me keq ky virus si ne hiv ose diqka tjeter me keq

Natyra1999 ???? (4 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Pershendetje

Infeksioni nga Ureaplazma ka ndikim jo te mire ne ecurine e shtatzenise.

Mjeku qe te ndjek te ka dhene trajtimin e duhur. Meri per 10 dite Eritromycinat dhe pas dy javesh perserite analizen.

Besoj qe cdo gje do te kaloje mire ne ecurine e shtatzenise. Duhet te dish qe ky infeksion nuk ka fare ngjashmeri me HIV-in dhe nuk ka arsye per tu merakosur.

Gjithe te mirat.

/komuniteti