Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-gjinekologun

Perdorimi i letrozole
Pershendetje!
Jam duke perdorur tableta Letrozole dhe duhen perdorur 5 dite nga dy her ne dite, kam filluar nga dita e 5 e ciklit dhe dua te di a duhet kryer marrdhenje seksuale gjate perdorimit sepse dua te mbetem shtatzene?
Fjona Kastrati (4 vite më parë)

MD Mimoza Keta - obstetre - gjinekologe
Mjeku përgjigjet
MD Mimoza Keta

Përshëndetje Fjona

Preparati i rekomanduar letrozole, përdoret për të stimuluar maturimin e folikulit ashtu si kundër edhe klomifemi. Ndiqni udhëzimet e mjekut tuaj.

Të uroj fat.

Arta Krasniqi (3 vite më parë)
Pershendetje nena shpresoj te jeni mire,qe 1 vite jam duke tentuar per shtatzani por pa sukses,kam bere analizat me ka dal gjendra tiroide dhe analizat hormonale me ka dal prolaktina e larte 400.9 endokrinologu me rekomandoj duphaston 1x1 tablet ne ditje per rreth 10 dite pas ciklusit menstrual, dhe spirolan 2x1 ne mengjes dhe ne mbremje dhe per gjendren tiroide me rekomandoj Tyroxil 4.0 nje here ne ditje, nena a keni pasur edhe ju kesi rasti dhe a keni mbet shtatzan masandej ? Gjitha te mirat
Lorena gashi (4 vite më parë)
Pershedtj kisha pas deshri mem tregu qysh me met shtatzan per djal un i kam dy vajza po kam qef djal akishit muj me tregu qysh me ragu per djal ju falminderit
Dorina Tina (4 vite më parë)
Fjona kur perdor stimulues ( letrzol ) duhesh me shku te mjeku me percjell me ultraza si po rritet veza /folikuli dhe mjeku te thot perafersisht kur ndodh ovulimi dhe me pas mardhenie , ti bon mardhenie dhe ishalla sa me shpejt mbet , suksese

/komuniteti