Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-kirurgun-pediatrik

Me ndihmoni t`ia gjej diagnozen djalit tim!

Pershendetje Dr. Ardian, kam djalin 5 vjec dhe ankesa eshte se i ka dale nje gjenderr me poshte se veshi dhe ka dhimbje dhe enjtje mirepo kete problem e ka pas edhe para nje viti dhe aq shume e kam pas neper mjek dhe njeri thojke e ka kanalin e peshtymes te mbyllur dhe tjetri thojke jo! Une si nane jam e shqetesuar se di ku te orientohem tash me antibiotike eshte. Ju lutem me ndihmoni tja gjej diagnozen djalit tim?! Ju faleminderit, ju deshiroj pune te mbare.

Rubina Isufi (11 vite më parë)

Dr. Ardian Shefkiu - kirurg pediatrik
Kirurgu pediatrik përgjigjet
Dr. Ardian Shefkiu

Pershendetje znj. Isufi

Per te marre pergjigjjen e duhur rreth problemit qe ka femiu juaj duhet te konsultoheni fillimisht me nje specialist nga lemia e ORL-s dhe me pas ndoshta edhe nje Infektolog.

Ne baze te pershkrimit qe po beni ju duket se femiu juaj vuan nga nje limphadenit submandibular (pezmatim i nje gjendrre nen mjeker) qe eshte shkaktuar si rezultat i nje infeksion i cili mund te jete nga fyti, veshi ose thjeshte vetem infeksion i kesaj gjendrre.

Prandaj ju keshilloj te takoni mjeket specialist nga lemit e siperpermendura per te marre trajtimin e nevojshem sepse une jam specialist ne Kirurgjine e femijeve.

Sherim sa me te shpejte per femiun tuaj,

Dr Ardiani

/komuniteti