Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-kirurgun-pediatrik

Gjendrra ne vesh

Pershendetje doktorr i nderuar, kam djalin 17 muajsh. Ka qe nje muaj i ka dale dicka ne vesh ne maje te veshit e pediatri femijes tim me tha eshte gjenderr dhjamore. Me tha me percjell njehere mos me ngacmu se ndoshta i hiqet vetvetiu. Cka mendoni ju a eshte shqetesuese, apo ta dergoj me larg? Faliminderit pres pergjigje.

Melissa Ernes Shala (11 vite më parë)

Dr. Ardian Shefkiu - kirurg pediatrik
Kirurgu pediatrik përgjigjet
Dr. Ardian Shefkiu

Pershendetje zonje,

Ju kuptoj rreth shqetesimit per femiun tuaj, por ne baze te pershkrimit qe po beni dhe sipas asaj qe ju ka thene Pediatri vertet nuk ka vend per tu bregosur.

Nese eshte ind dhjamor ose Lipome siq e quajme ne ne terminologjin mjekesore atehere nuk eshte aspak shqetesuese, por per te qene te sigurte ne lidhje me kete, ju udhezoj te kontaktoni nje mjek specialiste nga lemia e Otorinolaringologjise (ORL) dhe te merni pergjigjen e duhur.

Me respekt,

Dr Ardian I. Shefkiu

Kirurg Pediatrik

/komuniteti