Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-kirurgun-pediatrik

Refluksi urinar

Pershendetje! Vajza ime 12 muajshe ngaqe ka infeksion te perseritshem urinar mendohet qe ka refluks . Meqe procedura eshte e dhimbshme ende nuk jam kam bi at analiz por dua te di n mnyr te detajizuar nese diagnostifikohet me rekfluks qka pastaj qfar procedura ndermeren si trajtohet a ka nevoj per intervenim dhe qfare?.. Baketria e vajzes eshte citrobakter fundus dhe numrin e ka 70.000 pas trajtimt me pancef

Bebi Bebushi (10 vite më parë)

Dr. Ardian Shefkiu - kirurg pediatrik
Kirurgu pediatrik përgjigjet
Dr. Ardian Shefkiu

Pershendetje zonje,

ne lidhje me semundjen qe pyesni pra per refluksin vezikourinar kam shkruar disa here ne portalin beba ime.

Prandaj duhet ti lexoni artikujt me kujdes dhe do te gjeni pergjigjen e duhur dhe gjithcka ju intereson rreth kesaj semundje.

Per cdo informate shtese te nevojshme me shkruani.

 

Me respekt,

Dr Ardian I. Shefkiu

Kirurg i femijeve

/komuniteti