Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/pyet-logopeden

Vajza flet pak

Doktoresh kom vajzen 2vjet e 5muj po flet veq babi mami buk uj i imiton kafshetma shum nuk flet a duhet te brengosem me kuptu kupton gjithqla qka i lypi din

Malsor Melisa Masar (6 vite më parë)

Arta Abdullahi - Logopede
Logopedja përgjigjet
Arta Abdullahi

Përshendetje e nderuar.

Në moshen 2 vjeç e 5 muaj fëmija rrit ndjeshëm kuptimin e fjalëve, fillon te flasë, fjalori aktiv fillon e pasurohet..

Por ju keshilloj te dergoni vajzen në vizitë tek logopedi për arsye me pa fëmiun se në çfare niveli është i zhvilluar komunikimi.

Gjithë të mirat.

/komuniteti