Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Nenaa
Persh nena ju qe jeni ne muajin e 4-5 a jeni fry hiq apo vrehi qe jeni shtatzan. Un kur veshi ndonje fustan me vrehet barku po kur vishem normal me rroba joo dhe shumica pom thojn spo dijtohesh qe je 4 muj i ke boo shum pom bajn merak. Sun jom ka pres dej neser me shku kontroll jom tu tut se qka pom thot :/
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Xhane bislimi amin ishalla flm nga ti, om s flm nga ti per koment, albania albania amin ishalla ishalla veq shnosh e mir, lejla abazi flm shum nga ti qdo te mir per te gjitha ishalla
Lejla Abazi (2 muaj më parë)
lira edhe un kur kam qen shtatzane bark tvogel edhe mjekt mthonin deri diten e fundit qe lindja se bebi vogel ka me dal bark tvogel e linda nje bebe te madhe ska lidhje aspak kjo
Albania Albania (2 muaj më parë)
Hahahhaha edhe un si Om S hahahaha ne muajin e 9 e barkun e vogel nfakt jam e gjat po si tem shohin mendojn se diku 5-6 mujshe jam pa e pa historikun sdojn me besu qe jam muaj i 9 hahahahhaha kshtu ne gjitha shtatzanit mos e ki problem kryesorja beba te rritet jo barku ka femra qe e kan legenin e thell dhe nuk e nxjerrin shum jasht mitren ... ishalla ta fal zoti shnosh
Om S (2 muaj më parë)
Un 9tin muj jom e sdokna beba o afer 3 kg mos ta nin qa thojn bile
Xhane Bislimi (2 muaj më parë)
Wet ashtu mund te kesh trupin ndoshta je mbrenda e fell dhe ke hapsir mos u bej merak me çdo t'mir inshaAllah
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Era ba po esht shtatzania e pare faleminderit shum ishalla, anaisi dallojn shtatzanit njera nga tjetra
Anaisi >> (2 muaj më parë)
Une jam 20 javshe dhe shum po me duket barku . Ne shtatzanin e pare nuk me esht dalluar ne kete periudh .
Era Ba (2 muaj më parë)
Lira mos u bej merak çdo gje mire ka me qene por te dikush verehet e te dikush jo shume. Nese eshte dhe shtatzania e pare per ty, eshte mese normale. Me nje bebush/e te shendoshe ishalla.
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Trina trina ishalla flm shum per keto fjal :*
Trina Trina (2 muaj më parë)
Nuk ke nevoj me u bo merak se une deri ne javen e 24 shume pak jom vrejt, krejt permenihere kom fillu me u vrejt. Edhe une i ngojsha fjalte e grave derisa me tha mjeku a ma mire e di une qe e shoh a fjalte e grave. Hic mos u ben merak normal nga java e 18 ke me i ni levizjet e bebes shume ma shpesh
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Un gjinin ende nuk e dij ndoshta neser mundet me verejt po ma shum jom tu dasht me mi lshu rrahjet e zemres eme patu leviz qat her isha qetsu
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Flm shum nga ju ishalla esht gjithqka mir
Umaraa 97 (2 muaj më parë)
Un jam 16 jav e dashur edhe po jam fry pak se diqysh barki pom shkon jo nisoj po si drejt tu mu rrit , hiq mos ki dert se edhe un ntparin shum pak jam fry .
Noar Babyyy (2 muaj më parë)
Lira edhe un veq mu vesh ngusht vrena, bile ni dita ke tezja e burrit, e thojka veq qe po thu qe je shtatzan se kurr kerkush s tbeson, kur i kallxova qe edhe gjinin e di dojke mu tranu thojke bash qeshtu mos mu vret spasna pa, ama edhe un ndjal deri mujin e 6 se ka dit kerkush qe jam shtatzan pa i kallxu
Elsa Hakaj (2 muaj më parë)
Un i kom 10 jave gati edhe vrehna kogja shum ama ska tbej ajo kurgjo
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Boa Sh po me vesh nje tesh te ngusht me dallohet barku edhe vrehna kogja poo kur po vishem normal spo vrehna e krejt i ke bo 4 muj si mos me kan shtatzan hiq diqysh pom bajn merak se shum larg qeshtu kontrolla mas 1 muji. Mija ishalla na hec dej ne fund mir po qdo her me gajle se qysh o tu shku
Mijaa . (2 muaj më parë)
Lira met than te drejten edhe un prej qe e kam niss deri sott skam pass as nii mundim tasht ja kam nis me ni veten qe jam shtatzane pak diqka ma rond po mushna shpejt frym se dej ka java 18 harrojsha edhe vet qe jam keit nermal si dajm ka 8 or pun pak ma e lodht u nisha mas punes amo as mundime as kurgjo fal zotit
Boa Shq (2 muaj më parë)
Lira mos mbaj merak e dashur..ne jemi njejt.un e kam fillu shtatzanin me shum kg teper e bark kam pas po tash ka fillu me u dukt si rrumullak..ne njerve shpis nuk u kemi tregu akm se po presim te bahet nji vjetori i vdekjes kunatit ama kta te shpis nuk e kan kuptu po njady veta qe i kam taku me kan dallu fill edhe pse jau kam fsheh..mos ki merak se ka koh me tu rrit barku boll
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Anda...L ishalla se po jom shum mir per momentin pa mundime si qdo her e u bana merak a o qdo gja nrregull ahha
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Mijaa. Ne fillim kam pas mundime e teper jom kan e lodht diqka e tash po nihna mir spo e mar vesh qe jom shtatzan pome doket qe so rregull diqka hahaa
Anda... L (2 muaj më parë)
Madhesisa e barkit ska te bej kurgja me shendetin e fmis , atyosht vet lloji i trupit dikush bahet si balen menon qe ika bineq dikush s vrehet hiq
Mijaa . (2 muaj më parë)
Hahaha po ma mir moj ajt se boll ki mu fry ki mu ba ballan frik ala jee un jam 20 jav spe di sa muj pi bje mdoket 5 se do po thojn kshtu do ashtu ma let me jav me nje edhe sjam fyr kejt pak veq kush e din se smun mem vrejt qe jam shtazane edhe pse jam e tajft tasht moment ikam ba 67 kg te ujoj shtatzani te let e shijoje

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?