Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Tershera, veza dhe trahanaja,
Nena ju pershendes,vajzes sime me ne fund i ka ardhur oreksi(duke pasur mundime sic jane dhembet kishte shum jave qe i jepja vetem gji e kos e avokado) dhe keni pasur shum te drejte qe me keni thene qe nuk eshte asgje per tu shwetesuar qe nuk hane dhe dua tiu falenderoj) tani dua tia filloj tersheren,trahanan,dhe vezen, dua t'iu pyes si pergatitet tershera dhe trahanaja dhe veza per bebet 10 muajsh? Jane posacerisht per bebet apo ato qe hajme dhe ne persa i perket tersheres,dhe trahanase se realisht nuk ja kam idene
Ina Ra (2 muaj më parë)
Miamar Mia (2 muaj më parë)
Une vezen ja kam filluar 10 muajsh mesa mbaj mend dhe ja kam dhene komplet te kuqen perdite ,e zjeja shhme pak vetem sa te ndahej e kuqja nga e bardha pastaj kur beri 1 vit ja fillova tja ziej 10 min ku zien e bardha dhe e verdha jo ,ja coptoja te bardhen dhe ja jepja komplet vezen perdite...kurse tersheren ja beja siç thote Erta AAb por i hidhja hurme arabe dhe kajsia
Sh M (2 muaj më parë)
Harrova me ceke duhet me prit 2 dite a po shfaq reaksion alergjie pastaj ja jep te kuqen pret 2 dite. Nese nuk ka reaksion mundesh me ja dhan vezen komplet.
Sh M (2 muaj më parë)
Vezen fillimisht provoja te bardhen te zier shiko a ka reaksion alergjie.. pastaj provo te kuqen te zier. Vezen per mosh nen 12 muaj nuk te kisha than me perdor me shpesh se 1-2 her ne jave.
Erta Aab (2 muaj më parë)
Ina sa i perket tersheres un ja marre ekologjike djalit edhe ja zi 10 minuta me moll kumbulle dardh..edhe e marre e shti ne blinder ja boj si qull.e qashtut e han .per veze hala skam fillum me ja provu se spo di qysh me ja jap ne qfare menyre.e per trahanase mfal ama spo e di qfare oo...spom kujtohet

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?