Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Covid 19
Kush nga ju e ka kaluar covidin apo eshte me te.Mund te flasim se si e keni trajtuar.Une qe 10 dite jam e semure qe 5 dite jam pozitiv.Rreth 4 dite kam pas frymezenie,ethe temperatur,edhe dhimbje te barkut qe me ka shoqeru me barkqitje.Dhimbje te kokes djegie te hundeve dhe aromat ka qe 3 dite nuk i nuhas fare.Por sot kur u zgjova ne mengjes kam nuhat diqka si djegie dhe kam shiqu poshte menjeher se mos eshte djegur ne shtepi ndonje gje.Dhe tani po nuhas si djegie.Shum me veshtersi i kam kalu ditet me frymarrje.Koka zakonisht nuk me dhemb kurr por nga Covidi tani e kam dhimbjen nonstop.Une kam shprese per vaksine se me mu kthy prap une me kurr smundem me e perballu.Dhe ky virus ish si semundje depressive.Ishalla largohet e nuk vuajn njerzit
Rreze Shkendija (2 muaj më parë)
Lena Kaja (2 muaj më parë)
Rreze perdor disa pika me ekualipt inhaloje per nuhatje edhe ta rrisin imunitetin
Lena Kaja (2 muaj më parë)
Rreze perdor disa pika me ekualipt inhaloje per nuhatje edhe ta rrisin imunitetin
Beba ime (2 muaj më parë)
Une e kam kaluar para nje vit shum keq se un kam pas dhimbje ne gjoks e mrapa. Tana kto qe thua ti i kam pas e kam kaluar nrm me veshtersi ja 3 muaj por kjo ite me shum me mendje se un gati kam Pa kalua ne depression por ti s Duhet ta mash mendjen aty se tan jan ka e kalojn. Ha pi per zor shih gjera te gezuara ne tel e te kalon per 2 jave krejt.
Rreze Shkendija (2 muaj më parë)
E provoj kete mjalt se kam probleme me lukth dhe tani me covid veq me shume
Rreze Shkendija (2 muaj më parë)
Une qe 8 dite jam me simptoma spo mundem me marr veten hiq shum e rendume po me vjen koka,vetem ne jastak shtrir po rri nuhatja shija ende sme ka ardhe
Vjollca 2018 (2 muaj më parë)
Rreze ishalla tkalon sa ma shpejt, mdoket ki vet per lukth dicka para do dite, kqyr mjalt me kudretnari qeshtu lype neper dyqane ku ka mjalta shum te ndihmon masi kihe pa's problem. Me helibakteri,haje qet mjalt edhe ki me pa qysh ka me te ndihmu per lukth.
Lena Kaja (2 muaj më parë)
Edhe une kam kalur, eshte shum veshtir po gjithcka harrohet
M T (2 muaj më parë)
njejt kam qen dhe un, ishim ne istanbul at dit qe ktheheshim humba nuhatjen dhe shijen por se bera te madhe,shoh dita dites isha e keputur teshtima,trupi aq shum me dhimte qe sbenin ndikim as kokrrat e dhimbjes,2 mjek me than 100%esht covid pasi nuhatja dhe shija tkan humb,tkalon than si grip,dita e 7 thash me kaloj se mu rikthyn shija dhe nuhatja thash mbaroj aman jooo prej dites 7 filloj tensioni tme hyp 160 qe sme besohej se un e mbaj te ult max 110,pulsi i zemres me binte 40 ozot me ndalej fryma kam qen 3 dit keq,me medikamente per tension dhe serisht hypte,ndersa pulsi serisht 40,per mu ishte traum thash cu be me mua se skam pas asniher ket prob,ekg e zemres doli super ama deshti zoti me kaloj por ata 3 dit dmth dita 7-10 per mu ishin qe si harroj kurr. shpresoj mos te mundon
Rreze Shkendija (2 muaj më parë)
Po edhe une ne marrsha veten e di qe me pasoja gjithe keto ndryshime te gjendjes shendetsore ne njeri per njehere.Ska fjal
Sh M (2 muaj më parë)
Te njejta i kam pas edhe une simptomat edhe kete nuhatjen si plastik e djegt qe me rrike ne hund. Tash 3 muaj e kam kalu por po kam probleme me harres dhe perqendrim. Kam fillu me marr Neurozan vitamina sepse me harres shume keq. Shpresoj te te kaloj shpejt sepse edhe une kalova gati ne depresion prej tij.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?