Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Ultrazeri a eshte i demshem
Pershenderje nena, a eshte i demshem ultrazeri pas 10 dite me shku prap?
Ermina Saipi (1 muaj më parë)
A Abg (1 muaj më parë)
Ermina...nvaret prej njerit nga dhimbjet po edhe un kam pas dhimbje barku edhe po te percillshin gati qdo muj..mos u ben merak ishalla te shkon mire deri ne fund
Melosa Aliuu (1 muaj më parë)
Ermina edhe une kisha dhimbje dhe sekrecione kafe e shkova ne urgjenc mjeku me tha eshte normale dhimbja ne fillim te shtatezanis dhe nuk me dha asgje te perdor e as nuk me tha te ndaloj punen. Per merak shko.
Ermina Saipi (1 muaj më parë)
Po ashtu po perdori utrogestan 200mg ka 2 ne dite
Ermina Saipi (1 muaj më parë)
Melosa falminderit shum per pergjigje, po kam pak dhimbje barku e shpin si menstruale por shum pak jam ne fillim te shtatzanis 5 jave e po kam frik a jan dhimbje normal se kam mbet shtatzan pas disa kohe tentim e shum po tutna. A abg po e dashur tAsh jam 5 jave ti si je qysh po kalon shtatzania Lora falminderit shum per pergjigje .
Melosa Aliuu (1 muaj më parë)
Lora ka mundesi,por siq edhe e thash nese ka nevoje ateher le te bej qe ti hiqen dyshimet patjeter qe mundet.
Era Ba (1 muaj më parë)
Deme thone nk shkakton dhe nk eshte vertetu ndonje rast qe ka bere deme.
Lora ° (1 muaj më parë)
Ermina jo nuk eshte aspak , me qene i demshme e me shkaktu probleme ne zhvillim te benes nuk do e kishin bere hiq , ajo nuk eshte rrezatim por ultra tingull.Bej ultraze sa here qe mjeku e shef te nevojshme sidomos ne fillim te shtatzanise qe eshte shume i domosdoshme duke i eleminu dyshimet per shtatzani jasht mitre, te rrahuat e zemres etj@Melosa ne perendim ka arsye tjera pse nuk i bejne e jo pse eshte i demshem. Separi ka raste sigurimi shendetsor nuk e mbulon me shume se 3 ultraze perveç ne rast te kompilkimeve, pastaj abortet selektive, etj Qe don me e pagu vet te bejne sa here te duash, por dihet sa kushton.
A Abg (1 muaj më parë)
A ke mbet shtatzan ermina ?
Melosa Aliuu (1 muaj më parë)
Ermina duke u bazu qe ne perendim nuk preferojne me shume se tre gjate shtatezanise perveq rasteve te veqanta qe kan komplikime,mendoj qe duhet te jete i demshem. A dyshon diqka qe don me ba kaq shpejt ultraza tjeter nese po ateher me mir ta besh.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?