Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

E brengosur
Pershendetje nana si jeni si kaloni ne kto dit te nxeta vere un kam nje breng djali sot me beri 13 muaj dhe dje e kisha ne kontroll ngase nuk po ha fare hic e dyshova se e kishte fytin e skuqurmirpo gjith1ka ishte mire e mjeku me tha mja be te gjitha analizat hemogramin urinen urinolultura gjandrra tiroide e me tha me gjet ku esht probl3mi mos ka infeksion ose ndonj3 parazit qka i ka humb apetiti e neser ka mja ba po jam brengos shum qka mundet ne qen sipas jush djali 13muj peshon 10 kg dmth qe 3 muj ska shtu as ska hup ka mbet ne 10 kg
Sea Sea (2 muaj më parë)
Alea Morina (2 muaj më parë)
Sea une te dr. Fazli mekuli jam e knaqur vetem qe me duhet me prit per termin.
E B (2 muaj më parë)
O sa me behet qefi me jete e fat vajzen marshallah
Sea Sea (2 muaj më parë)
Faliminderit shum te dashura
Miamar Mia (2 muaj më parë)
Shyqyr zotit,u futa enkas per te pare ndonje lajm.Marshalla
Erta A (2 muaj më parë)
Sea mashallah shyqyr e rujt zoti loqken inshallah edhe kti temit i dalin mir se edhe un jam ne stres deri tja boj me shendet inshallah
Sea Sea (2 muaj më parë)
Nana ja mora rezultatet e analizave mire i dolen ne vlera referente dmth ose e ka nga inxehti ose ndonje dhemb i paqim me jet te gjate e me shendet
Erta A (2 muaj më parë)
Sea ktu ku jetoj un nul bojn analiza veq kur kta e shohin te nevojshme me 2 gushte e ka vaksinen e 1 vjetorit edhe kontroll te kqyri a ka shtu pesh qe jo duhet me i bind dyqysh qe me ja bo analizat amin edhe ti me jete te gjate djalin
Erta A (2 muaj më parë)
Miamar jo hala veq dy dhembe poshte i kan dal edhe njo nalte ka fillu mi dal e kan mundu shum qete kohen e fundite... un i jap gjera ne dore banan dardhe keks karrote te zier po badihava veq i shtin ne goje edhe i nxerre.. zoti madh du mu qmend ama kshtut o shum mir aktiv o teper kurr nuk ulet ama nashta edhe pak prej nxehtit faleminderit prej teje
Sea Sea (2 muaj më parë)
Po alea qysh sot do tja bej ta heq merakun un i kontrolloj tek doktor ismail lutolli dhe ai me tha te gjitha analizat tja bejm dhe e gjejm shkakun
Rina Anir (2 muaj më parë)
Sea bëja analizat hiqe merakun, kjo moshë e fëmijëve shumë e zorshme, as nuk rrin as nuk flejn mirë, kohen për të ecur tër ditën po e shoh që po mbes mbas vajzes, e imja me 26 korrik mbushi vitin ka filluar me ec që një javë, i kan dal 6 dhëmb, me honger vetëm ushqime që hajm ne përndryshe nuk i don ushqimet e veta. Të gjitha gjellrat që i përgaditi për neve e uli edhe kta e me kafshata po han po knaqet. Uj e e langje pin shumë. Provo ndrroja pak shijet e ushqimit se unë mos të veprova kështu me vajzen nuk hajke hiq.
Alea Morina (2 muaj më parë)
Pershendetje Sea une kom bere te gjithe keto analiza dhe te lutem beri te gjitha per te vrejt pse nuk po han femiju, doktori tani te udhezon me tutje... mos u merakos amo duhet mi ndjek keshillat e pediatrit gjitheqysh.
Sea Sea (2 muaj më parë)
E b moter po sic e kam cek i bluaj perimet me blender se ne dor si han ndersa pemt i han per marak ja jap nje cop moll qashtu e han ose dardh banane bostan pjepen por thash qe nje koh filloj mi lan krejt dal kadal e per me hek marakun pja baj analizat nese i dalin mire ater veret ka nevoj mja ndrru ushqimin dotju mbaj te informuar e faliminderit qe jeni per pergjighe e perkrahje faliminderit nga zemra te gjithave
Sea Sea (2 muaj më parë)
Miamar e dashur mire esht me pesh 10 kg sjan pak por u brengosa se qe 3 muj ska shtu hic dmth ka mbet qaty 10 kg pore mira e ksaj se as ska hup edhe po i kam provu orizin me bizele o e hante per marak pastaj peshk i fergoj e hante nje cop te mire por tash thuajse ma refuzon secilin ushqim e po me kap sikleti spo di as qfar ti gatuaj e paq me jet djalin e me shendet te mire
Sea Sea (2 muaj më parë)
A b a a zoti ta lehtsofte se vertet breng e madhe kur spo han fmija e tkisha propozu mja ba analizat mos prit 3 muj se ndoshta veq te dopsohet edhe me shum un per vete qysh sot po ja bej krejt sen nuk i gjen e paq me jet e me shendet qunin
Miamar Mia (2 muaj më parë)
ABAA a i ka dale ndonje dhemballe?mos u brengos hic se do mesoje vete sapo ti dale nje dhemballe.Nqs nuk i ka dale atehere merr nje cope biskote apo buke dhe filloje kafshoje ushqimin dhe perpunoje vetem me dhembet e pare,demostrim.Une e kam 17 muajsh dhe alarmohesha ne youtube kur i jepnin ushqim qe 6 muajsh e ndersa une me blender 1 vit e ca,aq ne merak u bera sa gjumi nuk me zinte pz.Por pastaj i dhashe mendjes nje fjali"te mesoje dhe te haje me copa kur ti doje qejfi.Duhej mesuar qe 6 muajsh por nga frika nuk kemi guxuar atehere.Jepi patate te embla (zjeja prija te gjata sa gishti jot dhe jepja ne dore ,por mos i hiq syte prej tij asnje moment,vezhgoje)
E B (2 muaj më parë)
Oj moter akoma ja bluan djalit ushqimin a,vallahi prej se i kan dal kicat e para me me blender si kam dhen,se fmit nuk i duan me pas nje periudhe ,sidomos kur dun me j dal dhembet duan gjera te forta se edhd i kruajn tryshat,hiqja blenderin jepi mollen ne dorw bananen cop se e kashon vete,nuk ka gje djali,nese nuk humb peshe per 1 muaj nuk ka asgje nese nuk ka shtuar,djali im i ka 2 vjec e peshon 12 kile ,ka fillu dhe vapa tani fmit duan vec gjona te fresketa j imi han vec cop bostani,pjepra ,cajra pa sheqer akullore tan diten qumesht me kakao,me pars hante perimet ,corbat ,gjellnat,pasulin e tani asgje se fut ngoj ,fruta vec banane han,ta kesh me jete mos u mrz se nuk ka asgje esht vec meraku jot si nene
Erta A (2 muaj më parë)
Miamar un i jao buk ne dore makarona keks mirpo djalin me copa shum pak hane nashta edhe shkaku i dhembeve nganjehere thom nashta kurr ska me hangere me copa shum ja kam friken zoti madh nashta fmija i pare pom doket spo di kurgja ... po shpresoj qe kur ti dalin dhembet fillon me hangere prap
Miamar Mia (2 muaj më parë)
Po edhe dhembet e sikletosin,edhe djali nuk me ka ngrene ,mezor ,e genjej me kartona here-here.Derisa tju dalin tani
Miamar Mia (2 muaj më parë)
E pashe grafikun e rritjes 9-12 kg shkonte bebi dhe ti alarmohesh kot ,10 kg nuk eshte keq .Une do te sygjeroja tja nderroje shijet,beji makarona me djathe ,orizin a ja ke provu beja me mish hidhi 2 luge vaj ulliri ne fund dhe jepja se shton peshe me oriz,kos me banane,mos ja bej tyrli shume llojesh pro me nga 2 pastaj shtoi 3 perberes ,jepi pak buke ne dore nderkohe qe i jep ushwimin qe i ke pergatit.Mendoj se thjesht i jane merzitur shijet.Bananen jepja ne dore jo me blender.Uroj te te dalin mire analizat.
Erta A (2 muaj më parë)
Sea edhe un e kam djalin 1 vjeq qe 2 muj hiq sen spo han bile sot bash kurgja ska hangere djali i ka veq 9 kg na e kem pas ne kontroll mjeku naj ka jap 3 muj dite afat neser hiq nuk shton ma pesh athere duhet me ja bo krejt analizat mirpo djali jem deri para 2 jave ska pas dhembe hiq e tash kan fillum mi dal krejt rene jan tu e mundu shum sa i perket ushqimit un kam fillum mi jap qka po ha vete nashta ja nis me hangere se edhe un shum marak jam bo zoti madh inshallah jan mir
Anda... L (2 muaj më parë)
Epo sea boll Mir paska hanger , nashta naj dham osht ti dal ose koha pak me vap si hahet , mos u ba marak se krejt fmia ekishin ka ni periudh qeshtu ku spo hangshin kurgja hiq
Sea Sea (2 muaj më parë)
Anda i jap pite me spinaq e hajke u lnaqke pastaj pershesh me pasul me qorb me kompira pire pershesh me sup buk integrale ne dor ja jap shum pem i ha pa ja blu psh dardh moll dredhza kastravec bostan e perimet ja bej ne blender po qe nja dy muj kapak kapak folloj mi lan e kohet e fundit gati se qdo gha i duket e pashijshme perveq qullave te hippit asgje theter si jap te gatshme krejt ja bej vet psh prej perime qe ja dhash pak me heret karrot me patete te kuqe dhe ne blender me banane me heret e hante e fshinte ndersa tash disa lug mezor
Anda... L (2 muaj më parë)
Ndrroja ushqimin , ska nevoj aj per qullna tash gati ni vjet e gjys , jepi ushqime qe hani edhe ju qato e majn kto tegllat se majn fmin sen , jepi pershesh me kos me sup me pasul Me kumpira me gullash , pite makarona , kifle naper dor , keksa diqka un fmive nketo muj krejt qeto jav kom dhan edhe i kan hanger nuk hajn shum buk ama i hajn krejt senet qaja i man
Sea Sea (2 muaj më parë)
Miamar e kam ne gji i jap ghera ne dor i jap me blender i jap supera te ndryshem terhana qulla te hippit dmth laramani por ka nje koh sikur nuk ha ben shum naze edhe i ka humb fuqia pakez pe shoh edhe vet mos ka ren pagjaksi spo di jam brengos shum mos pom del diqka tjetrr ma shqetsuese
Miamar Mia (2 muaj më parë)
A i jep ne blender akoma?po sikur ti japesh dicka ne dore ta haje vete :,genjeje me gjera qe ka qejf,tiroidet nuk besoj se ka ,nuk te jep mungese oreksi por te jep prapambetje ne zhvillim,mjeku duhet te kishte vene re ndonje shenje "floke te thate ,tharje lekure,sy pak te dale,djersitje te shpeshte e duarve,thonj te bute",,,,pse ta cposh femijen kot,bej keto te tjerat pastaj ne fund tiroiden nqs sdel gje...a ka filluar te ece?

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?