Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Jasht teme
Pershendetje nena si po kaloni me
Vapen se un hiq si kam punt mir me ta ,
Deshta me jav ba ni pytje kush prej juve i ka vetullat me metoden microblading se po du edhe un mi ba po spo di tana mas dy vjete kur ti kalon koha qysh bahen , besoj qe naj nan ktu i ka ba , kerkoj falje per pytje jasht teme ne ket koh me vap e me mundime te shtatzanis , ndoshta relaksomi pak tu kallxu secila per mendimet dhe pervojat e veta ju pershendes
Anda... L (2 muaj më parë)
Lora ° (2 muaj më parë)
Anda me sa di nuk edhte e lejuar gjate shtatzanise dhe gjidhenjes, nese vendose me i be sigurohu mire se ato per pare ne qafe te marrin. Me mire me mbete me laps ne dore prap hahhaha. Per ate se sa qendrone ngjyra e vetullave varet shume nga lloji i lekures , kunata ime qe dy vjet i ka teper mire i behen po asaj i ka qendru shume gjate. Vetullat e veta i ka shume te dobeta e te holla.Tash i kish be prap njejt po i duken. Me pak fjale pshtim.
Anda... L (2 muaj më parë)
Hahaha miamar mdoket edhe un du me met melaps ne dor . Se po dufke dy seanca mi ba tana tjetra pom bjen bashk qather ne koh te terminit. Elash krejt ahhaha
Miamar Mia (2 muaj më parë)
Shko bashke me kete vrullin e grupit se pastaj mbetesh me laps ne dore si une.Kshu edhe kusherirat pane motrat qe i kishin bere iken i bene dhe ato .Vetem nuk me shkohet haha
Miamar Mia (2 muaj më parë)
Shko bashke me kete vrullin e grupit se pastaj mbetesh me laps ne dore si une.Kshu edhe kusherirat pane motrat qe i kishin bere iken i bene dhe ato .Vetem nuk me shkohet haha
Miamar Mia (2 muaj më parë)
Shko bashke me kete vrullin e grupit se pastaj mbetesh me laps ne dore si une.Kshu edhe kusherirat pane motrat qe i kishin bere iken i bene dhe ato .Vetem nuk me shkohet haha
Anda... L (2 muaj më parë)
Miamar ahha me qet shpres per mja vlejt po shkoj pi baj knej po tutna knej po kam qef i kishin ba nja dy qika t mixhes t burrit tem shum mir thash tshkoj edhe un
Anda... L (2 muaj më parë)
Zana flm shum edhe un qashru ekam fytyren e yndryshme edhe kam kimen e zez edhe kam shum vetlla veq pak ka fundi mi plotsu permi edhe mi qu pak ma nalt ahha , pale qysh mbahen
Miamar Mia (2 muaj më parë)
I ka bere motra dhe eshte e kenaqur ,2 seanca,Vertet qe del si kore ajo pjesa e erret por ajo ska pas fare vetull dhe ndoshta prandaj nuk ka pas rendesi zbehja tek ajo.Tani nuk rri me laps ne dore si une haha..Them se ja vlen
Zana29 (2 muaj më parë)
Une i kom pas bo te Fjolla edhe kurrgjo ma pishmon nuk jom. Se di a mkan zgjate 2 muj edhe meniher jon zbeh kurrfar efekti ska pas. Nashta osht problemi qe e kom lekuren e yndyrshme edhe patjeter qe e pastroj mengjes e darke ama qaq shpejt mu zbeh sdi . Une vetullen teme e kom te plote edhe kimen e zeze veq majen kom pas shku me plotesu pak se ma e dobt ka fundi po prap hiq sjom kon e knaqne. Po te fmenat tjera me ngjyra ma tqelta te vetullave besoj qe efekti osht ma i mire edhe nashta ma gjate qendron. Une tash veq me laps pak i formsoj. Ditet e para mas microblading duhet shum kujdes edhe doket perfeket po ne momentin qe tbjen ajo shtresa e pare si kore se lekura osht krejt e gervishtne qaty ku u vizatu ja nis e ngjyra krejt zbehet. Dy seanca i kom bo po mo nuk i boj kurr.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?