Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Psh
Jam nje nene 23 vjeqare kam djalin 2 vjeq dhe vajzen 2 jave. Djali eshte shume i lidhur me mua por edhe xhelozon ne vajzen. Vetem men shikon kur e mar ne dore, mundohem tja nderroj pampersin bashke ta veshi ti jap te pije me shishe. Mua po me duket sikur po
Me largohet djali dhe nuk po me don me fare, me nenen time eshte lidhur teper tani ju lutem jam ne stres dua ta di a mund te me largohet djali, edhe vajza me dhimbset vetem ti jap te pij e ta le vetem
Suels (2 muaj më parë)
Natyra1999 ???? (2 muaj më parë)
Nga dashuria we ti e ke per djalin te duket ashtu.Dhe mua ndonjher me duket ashtu per femijet e mi.Eh pooo ne sosht e kote qe kemi nje emer kaq te embel"nene
Sea Sea (2 muaj më parë)
Suels Allahu te dhashte saber se esht periudh shum e veshtire per djalin dhe ty se qika vogel sdin sen ala ta paska spjegu mah babies krejt skam qka shtoj veq mundohu per djalin se me i lenduari esht ai ska dyshim erhe ti ki siklet e dhimbje ama per nje moment bota e tij esht permbys njejt kemi kalu krejt kur e pruna djalin prej spitalit qysh ma kqyrke vajza me urrjtje e pastaj veq kajkeper palidhje ndersa tash luajn bashk tranohet mas djalit ben durim se kalon veq djalit qendroj afer
**mah-babies* * (2 muaj më parë)
Suels,nuk largohet,po eshte shume i vogel me kuptu situaten ne te cilen ndodhet tani.Njejt si ti jam ndi kur e linda fmiun e dyt,disa her edhe kam qajt madje,por e pash qe jam shume gabim,une ne vend se me arsyetu fmin,perkudnrazi u tregova "egoiste"mendova per vete.Thjesht duhet pak kohe qe ai mu ambientu me antaren e re te familjes,beso eshte mjaft periudh e veshtir per te,andaj perkushtoju,foli embel,ledhatoje,bashveproni per gjerat rreth bebit e ngadal dal mesohet edhe ai.Nje psikolog e spjegonte keshtu" Ashtu sic e perjeton nje grua,ardhjen e dashnores se burrit ne shtepi,njejt e perjeton edhe fmiu ardhjen e vellaut apo motres ne fillim" e duke e mendu kete,mundemi pak a shume me kan te lekure te tyre me e kuptu pak a shum si ndihen te lenduara ato zemra te vogla,u duket sikur cdo gje qe ishte e tyre,sot po ndahet me nje ortak tjeter.Shendet per femijet e ti merre me qetesi,se e pranon dalngadal.
E B (2 muaj më parë)
Jo moter asnjehere fmija nuk largohet nga nena ,vec xhelozon se esht i vogel gajret nji vit sa tkuptoj ,vajza ime 3 vjec e donte shum motren e vet e kpt se e kishte moter dhe e donte,kurse e dyta me djalin shum u xhelozua se vec 2 vjec i kishte si e solla cunin shpi e mori per rrobash do e hedhim nkosh thoshte ,po sot elhamdurilah e do shum djalin,sado ta det nenen djali po ke ty i ngrohet shpirti i qetesohen dhimbjet ,ti kesh me jete te dy

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?