Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Java 38 pesha bebit 2.700
Oj nena a juv doket pesh e vogel ne kto jav se shum e vogel me pesh pom doket se normal kur po lexoj ne kto jav ka 3 kg e mashum po duht mi pas. Edhe isha e hapne veq ni gisht
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Natyra1999 ???? (2 muaj më parë)
Deri tvie koha me lind beba i shton edhe 300 gr.po edhe 2.800 e 2.900 oshte boll bile shum ki me kalu leht.
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Noar valla ishala me lindje t leht un kom hi per 39 jav henez
Noar Babyyy (2 muaj më parë)
Lira hahaha hajt inshallah e ban naj duq hahaha, per bark hiq mos u bazo un ni tro bark kam, as skom hanger shum qe me than au kom hanger e beba madhe, o veq inshallah shlirona ma shpejt be sdu ma shum edhe 2 kg let lind, se teeper jam lodh qet jave kapak me dhimta qe po jam, un 39 jave te hanen pi boj
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Noar po a valla kshtu n ultraza mjekja gjith mthot faqet si duqq po kshtu 2 e 700 po tha perafersisht sesht e sakt ama spoma mer menja qe esht kaq pak se un kam shti kille shum edhe mu ka ranu barki teper, po edhe qefi jem dej tash o kan me ba sa mat madh po ndoket jam tu ndrru mene me komentet e juve hahahahah
Noar Babyyy (2 muaj më parë)
Lira hahaha un ndjal u lutsha mem lind nja 4 kg, qaq qef qe kisha, e lindj 3100 edhe menxi qe e bana, e bash tash qe kom than inshallah dej 3 kg lind, bash tash mjeku mtha qe asht shum e madhe, ma bojke krejt faqe asht hahaha, ma ka dhan edhe foton o me pa ti mashallah pernime krejt faqe ish,
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Noar faleminderit shum qashtu esht po ku kom lexu krejt permi 3 kg ne kto jav e thash e oaskam te vogel me pesh ti qe ke edhe fmi tjeter e din e un te lyp sa mat madh hahaha Miamar po thu qe ka mem zgat dej 40 jav a se ja kan. Nis do dhimt lehta.e spe di dej kur ka mem zgat ahaah
Miamar Mia (2 muaj më parë)
Mua peshen e bebit ma ka gjetur sh sakte doktori,ndaj dhe kjo pesha e bebit tend me duket super.E para nuk te shkaterrohet trupi dhe e dyta lind kollaj.Pesha e madhe e bebit besoj vlen me teper kur lind ne kete jave qe je ti por edhe me pare.Ti do lindesh 40+ e deri ateher ka per te shku bebi 3 e 500
Noar Babyyy (2 muaj më parë)
Mos u bon marak lira se se din sigurt, mu mtha mjeku qe 3200 kg asht java e 38, ama jam ba shum marak se e madhe po tutna qe ka me pas lindjen e ran, gzohu qe asht e vogel, qysh thojn ni fjal ma mir mu rrit n fushe se ngushe
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Natyra ishalla i ki me shnet e jet gjat. Po valla po diqysh ner 3kg mdoken shum te vogel ahaha amin ishalla flm shum nga ti
Natyra1999 ???? (2 muaj më parë)
O hajt se sa ma e vogel ki me lind me nje frym si qirit tu i fry.Mos ta nin se fiton pesh sa te don kur tlindi bebushi.Veq ty lindja te leht e sherim te shpejt.Un djalin e kam lind 3.800 ma veshtir qiken tjer 3.500 ama u kan dyqsh e plote edhe boll kam hek e qiken tjet 4kg.o thojsha ma ka me lyp prej zoti vew 3kg mi lind fmin ahahha
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Faleminderit shum mijaa amin ishalla
Mijaa . (2 muaj më parë)
Mu qaq sa mka than mka lind qika 3.170 e mas dy dite 2.900 ra po mos ta nin ska renci pesha me renci te jet shnosh e mir se masi te lind shton shhm shpejt te uroj lindje te leht e beb te shendosh
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Faleminderit shum anda& sea unkisha shtu kg shum qata po thom me siguri edhe beba ka mashum se 2.700 po ishalla veq mir let jen
Sea Sea (2 muaj më parë)
Mos i heso se hic nuk jqn te sakta mu ne mengjes me than e ke qiken 3200 ndersa ne mbremje e linda 2640 njejt per djalin 3700 e linda 3300 un ma nuk ju hesoj ne fmin tjetrr kur ta baj ma as qe ka mu marr me ket oeshen e bebit sa ja ka shkru Allahu ka me lind me qat pesh
Anda... L (2 muaj më parë)
Sit osht beba 2 kg e 500 gram ska problem osht normale edhe beba sa ma e vogel Ma leht e lind un fmin e par thojsha ishalla i ban 4 kg kur ta lindi budallic isha kan e kok gjet 3100 taman leht ekom Lind a qiken e dyt 3800 shpirti u kan tum dal , tash tham 3 kg sahora e gjan dikush vet igjan fmin mat mdhaj dikush mat vogel dikush mesatare 3 kg , normal qe ma shum smunesh mu kan. E qelt se kur tqelesh ma tana veq fillon lindja
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Po ishalla bile 3 kg i ka se ner 3 kile pom doket i vogel ahhaha
Umaraa 97 (2 muaj më parë)
lira mjafton me ba bebin 3 kg e diçka se shum ma zor ësht me pas mat madh , e kam lind vajzën me pesh 2 e 900 shum kollaj veq me ni mjeke që lindjen e parë thojnë ma zor ësht , e mu mjekja sma ka huq për pesh hiq tybe qat dit jam kan kontrroll mpat than 2 e 860 ësht natën kum lind 2 e 900 veq 30 gram sja ka qëllu hhaha.
E B (2 muaj më parë)
Yhi mu mthonin e ke tvogel gocen edhe me cunin po ashu,i pysja po sa e nuk kalojn 2500,Marshallah goca lindi 3800,cuni lindi 3400,mod i beso fort se nuk jan tsakt
**mah-babies* * (2 muaj më parë)
Lira rrall her pesha e bebit eshte saktesisht sic na e thot mjeku luan me +-500 gr.E rendesishme te jet i shendetshem pesha fitohet pastaj prap.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?