Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Ju lutem
Ciklin e kisha me 14 dhjetor dhe bera eko , analiz gjaku , test por te gjitha negativ doktorri me qiti utrogestan dhe me tha ne qoft se je shtatzene te mbron beben , ne qoft se nuk je te vje cikli a ka perdorur ndonje nen keto tab , dhe mbas sa juka ardhur cikli skam asnje shenje te ciklit isha tek doktori me tha qe me dukesh qe je shtatzene , isha tek nje dok tjt me tha qe jo spodi kujt ti besoj keni pas ksi rasti NENA
Noel10 Berisha (4 muaj më parë)
Vali Shaqo (4 muaj më parë)
Shume mire ben qe e perdor mos e ler fare se te ndihmon shume, nese je shtatzan. Nese nuk je nuk e di cfare problemi mund te ketw
Desa Haliti (4 muaj më parë)
Ne mos gaboj jo, madje mund t t sjell vonesa n cikel. Gjinekologet thone qe kur e kupton q sje shtatezane nepermpjet testit t urines apo beta hcg duhet te nderpritet utrogestani me qellim qe t t vij cikli... une keshtu e di, shpresoj tmos gabohem, por hera e pare q dgjoj q utrogestan perdoret edhe per me ardh cikli.
Noel10 Berisha (4 muaj më parë)
Desa haliti Utrogestani nuk esht eddhe per ardhjen e ciklit ? Pasi qe aj me tha te vjen cikeli ne qoft se nuk je
Desa Haliti (4 muaj më parë)
Relisht jam e shokuar me mjekisine dhe me ata qe i kane dhene titull doctor ketij personi qe te ka ndjek. Analiza e gjakut te tregon 100% rezultatin e sakte. Sic tha dhe dorina n eko nukverehet asgje kaq shpejt.. si mund t t jap utrogestan kur kuptohet shume mire qe nuk je.. mundohu te konsultohesh ne nje klinike dhe doctor t mire se ky qenka per te vene duart ne koke.te keshilloj ta nderpresesh utrogestanin
Noel10 Berisha (4 muaj më parë)
Utrogestan jam tu perdor doktori me tha qe ne qoft se je shtatzene ste vje cikli ne qoft se nuk je te vje 5 dit kami perdor nga 3 tab, ne dit
Dorina Tina (4 muaj më parë)
Ateher per shkak te cistes e ke vonesen besoj se edhe un kisha vones cikli per shkak te cistave por un kam perdor duphaston por edhe ato permbaj progesteron sikur utrogestani por duhesh me i perdor per ni koh sa ti cakton mjeku e tani mi nderpreh dhe e pret ciklin
Noel10 Berisha (4 muaj më parë)
Dorina tina Ekom.bo analizen e gjakut me heret njeren ekam bo 2 dit vones cikeli dhe tjetren mbas 4 dit , tani isha tek një dok , me tha eke nje ciste po ne miter po sho si fillim shtatzanie ose mos ka rrjeth cista gjak , isha tek nje dok tjeter the me tha qe sje dhe me qiti utrogestan tash per momentin ende sme ka ardhur cikeli
Dorina Tina (4 muaj më parë)
Noel analiza e gjakut ajo eshte e sakt se ti paske vones cikli nese kishe qen tkish dal pozitiv po me vjen keq qe po te them , Ne ultraza normal nuk verehet kaq heret spo i kuptoj mjekt njeri po njeri jo , po utrogestani per ato arsye eshte qe nese sje te vjen cikli sa dit te tha me i perdor apo duhesh me shku prap ne kontroll ? Tkisha preferu me bo neser nje analiz gjakut nese tdel pozitiv vazhdon me utrogestan nese jo duhesh me nderpre per met ardh cikli ,ishalla behet ashtu si deshiron ti

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?