Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

libri kuzhina e bebit kush e ka ble?
nana qiki jem po afrohet kadal dal mujit 6 e kom fillu me u pergatit me sene per me fillu me e ushqy, po lexoj te faqja ne fb kuzhina e bebit e ne google ne youtube po pom duket si me hup kohe kur tfilloj me ushqy nuk muj me ja dal me hy ne net per secilin ushqim , mendova me e ble librin po nuk e di sa ja vlene se kam ndegju qe ka receta qe na qe jetojme nkosove nuk eshte se mundemi me ja dal me kto rroga tvogla e shtrejtime tmdha? nese dikush ka pervoje me librin tregomni
Amra Mehmeti (4 muaj më parë)
Rubina Rubina (4 muaj më parë)
Edhe 1 ide nana. kur te Zini pule fshati ja merrni ujin sidomos at yndyren qe e vnon mbi edhe e qet nksi kutia me forma qe jan per akull, e ngrin tnesrit i hek edhe i shtin nfriz kockat edhe i keni Kocka BIO. Mundeni tu zi pula mi shti naj presh qep karrot ,veq normal nese e keni fmin ma tvogel se 1 vjet pulen e zini pa krip veget. ose ashtat e lopes sidomos gjurin e lopes nese preni lop. ose mundesh me kekrush te mishtorja kockat e gjurit tlopes e kan nifar yndyre brenda mi zi qashtu me ngri ujin edhe qdoher kur i maron sup ja hedh ni kovk. besoni djali qe 3 vjet nuk mka pas grip e ka imunitetin TOP me kto ushqime
Amra Mehmeti (4 muaj më parë)
Umra sa shume mndihmove sidomos me at pjesen e rujtjes ne frigorifer se mendojsha per fillim smunet mi hanger krejt qka i boj thojsha
Umra @ (4 muaj më parë)
Un dy mujt e par i jepi dritha fruta te ndryshem edhe perime te gjitha nga pak deri sa te msohet .... Masanej qka pregaditi per veti Vetem se ja bluj me blinder edhe i qes uj val per me ju ba ma e holl edhe kryp mos me pas... Edhe tegllat qe jan prej mujit te 6 ki shpaget, kompira me pul ose me peshk e lloje te ndryshem . Munesh ne fillim e merr 1 karrot Kumpir te amel Edhe moll e zin edhe ja blun per tri dit ren ja jep e provon mos esht alergji ... Me naj tegell te vogel e runt ushqimin ne frigoeifer per tri dit vet qka ta pregaditi Vetem se kur tja dhash me hanger ja qet me ni en tjeter jo me shtin lugen ne goj te bebit edhe apet ne tegell e qata mja dhan apet nuk ban se munet mu prish po gjith her ja ndan veq Edhe ushqimin ja run ne frigorifer aty ku esht ma shum qe ftof jo ne der te frigoriferit po aty krejt ne fund qe e rrok ftofti ... Liber ski nevoj me ble se veq ke mu kan ne siklet hala ma shum kur si ki qato qe shkrun aty e ti si fillestare menon se veq qato duhesh mja dhan .....
Amra Mehmeti (4 muaj më parë)
falemnderit shume Orkidea & Lea , diqysh sdi pse e kom mar si me siklet qe skom me dite me ushqy mire qata deshta me dite edhe prej juve
Lea Sadiku (4 muaj më parë)
Prsh Amra. Un se kom pas librin se najher kur skom dit qka me pergaditete kom hy n'Youtube ose Instagram ka shume faqe. M'duket shpenzim palidhje libri me receta , sepse edhe ne vetem e komplikojme palidhje sepse shume e thjeshte osht. Me rendesi qato racione qe ja jep me kon te shendetshme ska pse patjeter me kon menyja e shtrejte. Ne fillim drithra , tani fillon i bon bashk me shume peme te ndryshme t'cilat i blen qka ke mundesi mi ble te gjitha i kan ato te mirât e veta. Masanej kur fillon me mishin mundesh qka t'pregadite per veti me ja nda sepse me kryp nuk bene bile deri 1 vjet.
Orkidea Shahini (4 muaj më parë)
Un kete librin nuk e kom pas por e mbaj medn qe mjeku na pat thon 3 racione ne dite 1 peme 1 perime dhe 1 drithera , dmth dikun orej mujit 6 7 gradualisht se ne fillim vetem ka nje shujt i jep por kur vjen koha per 3 shujta kete rekomandim na pat dhone.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?