Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Gjinjet e fort
Pershendetje nena shpresoi te jeni mir edhe familjet kam lind qe3dit qumshti me ka ardh poo kom qa shumm saqw po dhamin gjinat pi hel me pump mas 5min apet mbohet tfort shum pom dhamin shum nena a kini naj idee se merowaa edhe mu kan kris gjinat pe ly me do mast amo spodi qysh me hek ton kit qumsht faliminndeeit nqofse mdihmoni
Tina . (2 muaj më parë)
E B (2 muaj më parë)
Tina po te tregoj eksperiencen time me 3 fmit un orar fmive nuk i kam ven po kan qene fmit qe e kan ven orarin ,fmija nese nuk don se kap gjirin ose e mer gjumi,cika e madhe dojke ne gji me nejt,pinte cdo ore aq sa donte 5 min ose 10 e flejke ne gji dy gmit e vegjel kan pi cdo 3 ore e kan kerku vete se pinin flinin 3 ore e coheshin prap me pi, gjinjet laj me uj te ngrohte bej masazh qe te shlirohen ,majat lyj me krem ose me vit e bebit vit d se shnoshen bej gajret moter dhe un kur e kujtoj mduket sikur mdhemin edhe tani po 2 jav jan e do shnoshen
Amra Mehmeti (2 muaj më parë)
Miamar per ket 2.5-3 or me ushqy beben e kam pas tnjejtin mendim po kur shkova te pediatrja e vajzes mka bo hor thanqysh beben me ushqy kaq rralle , sa ma shpesh ngji edhe e sheh se qysh te shton beba peshe , ne ato momente filloi me qajt vajza edhe mtha kur e ke ushqy thash para 1 ore tha po qan se eshte e unt , e ka lukthin e vogel edhe zbrazet shpejt tash spo di sa qendron kjo kur pediaterja tkshillon ndryshe ? edhe pernime shtoi npeshe per 19 dite 1 kg e 200 gram
Miamar Mia (2 muaj më parë)
gabimi me i madh eshte ta vendosesh beben ne gji ore e pa ore sepse e para ti nuk kupton kur realisht pi vertet pra kur realisht eshte e uritur ,e dyta ia plas barkun me qumesht,e treta nuk krijon nje orar rutine per tu ushqyer dhe ky ves ka pasoja me tutje:e para ,femija do te te fiksohet pas gjirt dhe do e kete mendjen aty ,edhe ushqim nuk do haje mire,e dyta do te te lendohet gjiri sepse duke thith e thith do te ta caje gjirin.Prandaj jepi kur ta ka caktuar mjekja cdk 2 ore e 30 deri ne 3 ore.Madje jepi ne te njejtin vend afer krevatit te vet,mos i jep vend e pa vend.Sa oer gkirin :vendosi pamoersa te ngrohte shume qe te rrije i shkrire qumshti dhe pastaj bej thithjen me pompe ose me dore tek lavapjata ,thuaj u shtofte si cezma qe te me ushqehet bbebi dhe i befte mire
Orkidea Shahini (2 muaj më parë)
Pompa e stimulon spo di a osht ide e mire, ma mire bebes me ja dhon aq sa te pin , tani me kohe te rregullohet vet po besoj. Vew nese ki naj temperatur lajmro mjekun menier
Amra Mehmeti (2 muaj më parë)
sa ma shume beben ne gji , dush me uj te nxehte edhe i bon masazh kah maja qe me dal qumshti , kushtoji rendsi se mundet me tu mbledh qumshti e tani bohet situate e vshtire e kom hek vet 3 her mastitin skish sen ma tvshtire , per maja perdore vet qumshtin edhe gel daktanol nese ka beba myk ja hjek edhe bebes , mos mbaj brusa te ngusht sa ma shlire mbaji ajrosi per majat tbon mire

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?