Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Lindje me operim , anestezion total apo lokal
Nana te dahsura
Nga pervojat e juaja te lindjes, lindja me anestezion total dhe lokal cili eshte me i lehte per nenen dhe bebin
Sara :d (12 ditë më parë)
Sara :d (10 ditë më parë)
Shuem faleminderit Para 7 vite jam operi ne qkuk me shtatznai jasht mitres, tere naten me kane lon me dhimbje e gjakderdhje.... etj etj. E di qe privat nuk marrin shume pergjegjesi po as ne te shtetit spo marrin. Gjate shtatzanis jam kon e shtrine ne spital dy jave, mi pa dikush raportin e mjekut se di spe tkane majt 10 dite. Keshtu qe kam vendos me lind privat nese osht kismet, e me operim se kam problem me trashje te gjakut edhe gjate shtatznise levizjey i kam pas te vogla. Faleminderit prej jush shume
Inara 98 (10 ditë më parë)
Une total e kam provu me procedura tjera po lokal kam lind. Momenti kur ki me u ngrit qe qendron shtrit 24 h eshte teper teper i veshtire..po mo ska kurgjo problem. Une shume shpejte e kam mar veten. 24 ore te lojne me nejt shtrit ne qkuk edhe skom pas hiq kokedhembje e nese lindni ne privat qohesh pas 4 5 oreve. Vendos vet, inshaAllah te shkon mire e mbare lindja!
Vlora . (10 ditë më parë)
Lokal jan mundu me 2 ineksione e nuk me ka kap pija e u dasht total ..por une gjith kisha zgjedh total Se tmerr e kisha ashtu me shum mjek mbi koke ...
Lanika Lanika (11 ditë më parë)
Lindjen e par kam lind me anestezion total kam kalu shum mir lindjen e dyt lokal ama tmerr nese do lindja prap kisha zgjedh total
Sara :d (11 ditë më parë)
Flm per pergjigjet Se anestezionin total e kam provu ne operime tjera.... edhe veq koha e rekuperimit se probleme tjera nuk kam pas... e per lokal shume thojshin jo te zen pija jo ste zen, jo sbon me leviz sdi sa etj etj
Rina Anir (11 ditë më parë)
I kam provu të dyjat, total kom kalu më leht ama nëse edhe një herë kisha lind do zgjidhja lokal edhe pse kam pas shumë mundim gjatë procedures së operacionit por mjaftoi e qara e foshnjës time të më bëj më të lumturen në botë.
N K (11 ditë më parë)
Une te kisha preferu totale, motra ime ka lind me anestezi totale edhe ka kalu shume lehte, eshtte zgju beben ngat plus menjehere si i ka dale pija eshte qu ne kembe e me anestezion lokal 24 ore nuk guxon me livrit
Maca (11 ditë më parë)
Un kam pas iperim lokal por qe 3 vite kam dhimbje ne shpin sidomos nese perkulem ose nese dua te bej diqka me dhemb shpina shum kam probleme tash qe 3 vite besom qe shpesh qaj nga dhimbjet kam bere fotografime se thoja mos kam ndonje gur ne veshk apo ndonje gje por jo e kam pas nga anestezioni por kam kunaten 3 femijet i ka me operim lokal dhe nuk ka problem do Zoti qellon me fat.
Vera Vera (12 ditë më parë)
edhe une lindje lokakele kisha be nese me caktojn me operim, e percjell krej proceduren , so i thon atij muhabet mir me pa e me ndi s3sa mos me dit se cka po ndodh me ty , une asesi skisha pranu anestezi totale .
Dorina Tina (12 ditë më parë)
Sara un ta kisha preferu lokale se si ta ka then miamar besoj qe eshte ndjenj e mir kur e sheh bebin , mua nese me ndodh me lind me operim asnjeher totale se kam ndermend me pranu veq lokal se kam deshir me pa bebin e me ja degju te qarat ne fillim e me pa qdo gje qe ndodh pastaj me bebin , ishalla ki lindje te leht e me bebushe te shendosh
Miamar Mia (12 ditë më parë)
une kam pasur lindje me anestezi lokale,sh mire ka shkuar.Ke te miren qe degjon te qarat e para te bebit dhe ta sjellin aty afer vetes,ben foto.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?