Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Dhimbje te forta si te ciklit,pas transferit.Ju lutem pergj
Prsh te dashura nena.Kushka kaluar ivf ju lutem me tregoni eksperiencat tuaja.A keni pas sh dhimbje te forta sikur po ju vjen cikli.A thua ka deshtuar procedura.Diten e diele e km bere transferin e embr.Kampas qe ate dit nga pak dhimbje por dje ndark dhe sot po behen sh te shpeshta.Faleminderit
Ema Z (12 ditë më parë)
Ema Z (4 ditë më parë)
A j flm per mbeshtetjen ,testi doli negativ.Te uroj cdo te mire
A J (8 ditë më parë)
Ema qysh je , kur ki me bo testin ? Ishalla te gzon zoti e dashur
Ema Z (8 ditë më parë)
Ta dergova ftesen,e gjeta
Ema Z (8 ditë më parë)
Malea,me dergo ti ftes ose msg se se di si funksionon ky rrjet ,skm fol asnjeher me asnje me msg ne privat .
Ema Z (8 ditë më parë)
Flm A j ,ke tdrejt,un u mrz sh ditene transferit se mjeku dhe embriologu nuk me vune ne dijeni para transferit se ishte embrioni sh i dobet vtm 1 perq ka mundsi me shku mir.Ky eshte burimi stresit tim.Flm per mbeshtetjen
Linalina (12 ditë më parë)
Pershendetje,une e kam ba ivf e kom pas dhimt shume te mdhaja mas sdisa diteve te transferit bile m kujtohet dy dite para se me bo testin kam paa teper shume sa qe skom besu qe m del testi poZitiv veq kom prit kur pom vijn menstruacionet se thojsha bile shlirona se e nisha veten shume si e bllokume , e mos u bo marak se nese isha bazu n sheja sisha kon shtatzan tash.
A J (12 ditë më parë)
Ema pot shp qe je stresu shume , tkuptoj amo mos e streso veten normal kemi pas dhimt se edhe vezet qe ti marin hala osht vendi i ndishem mos u bo merak nese ki mundsi ha ananas mu mka thon nje mjeke ne gjermani edhe prej qe mi kan hek vezet e deri sa e kom bo testin kom honger per dit kapak , rri sa ma e qet se nese osht kap qata minuta kur ta kan bo transferin osht kap kshtu qe sa ma shume stresohesh qaq ma keq e ki , une dhimt si te mestracioneve i kom pas spo kujtohet mbas sa ditve amo a ka deshtu a ki sukses smundesh me dit permes ktynve shejave veq permes testit gjakit kshtu qe rri sa ma e qet bon sende qka ta hupin menden e mos lexo kurgjo se tash e ke bo sndryshon kurgjo nese lexon veq qka bohesh vezvese ma shume , pshtetu te zoti edhe ka mu bo mire .
Malea Hasani (12 ditë më parë)
Ema me fal e dashur qe spo mundem te ndihmon rreth pytjen tende po pata met pyt diqka a ki mundsi mema dergu ftesen privat me bisedu qofse ki mundsi ? E ty e dashur don zoti e te gzon me evlad te hajrit sa ma shpejt e ki pas sukses .

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?