Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

agresiviteti tek femijet
pyetja poshte
Miamar Mia (2 muaj më parë)
Era12 Era (2 muaj më parë)
Miamar mos u merzit un punoj vet me femije pavaresisht se skam kur marrin kot te gjithe per njeher atehere them cfare te bej si ti qetesoj...kam gjet nje zgjedhje kur ato bejn veprime te tilla qe bertasin psh pafund ose jane te dhunshem un nuk reagoi ..vijn me shohin ne sy ..un merrem me tjetrin qe esht ne qetesi..duan te bejn e tjetrin ashtu e shohin qe un prap sreagoi..e di se kane filluar te kuptojn kur bejn kshu dhe un sbertas qe mos ta bejn me..femijt kane boten e tyre qe skuptohen por qe duhet ti ndihmosh ne pershtatje ta them ne baze te kujdesit qw ju jap cdo dite!
Erta A (2 muaj më parë)
Miamar hahaha ja po valla per femij njeri a po u bojke qen a mace gjithqka po gati e kam tash edhe 1 jave udhtojme e po shpresoj qe deri qathere ja heki krejt..po jan tu i dal edhe do dhambe maroj ee tash zheg nonstop uj po pin edhe naten..inshallah naj run zoti
Miamar Mia (2 muaj më parë)
Nena sea ,eb,lora,erta ju falenderoj shume per pergjigjet .Po erta vallaj femija te boka dhe palaco cirku haha,i thashe si eke bere mamin ,mami qan se i dhemb ,ma puthi vendin ku kish kafshuar pastaj me futi nje te gervishtur.Erta qenke gati per tia lene,hiqja fare naten jepi uje .Andej nga ora 5 merre afer vetes puthe jepi uje edhe thuji ska iku cuni u rrit e i paste bo mire.
Erta A (2 muaj më parë)
Miamar merre me te qete se edhe djali jem kur spi ja jap gjini po i mshon vetit edhe mu ama un po bona kishe po qaj e vjen mas 1 sekondi um puth edhe nalet ma as nuk qan as nuk i mshon vetes...munohu ti mu kan e qete un hala krejt gjinit sun ja heka ama kadal kadal shyqyr prej zotit diten ja kom heke krejt veq edhe naten 2 here po pine...mfal se dola ne pjesen teme..munohu qe ti mos me reflektu te djali munohu mi fol un besoj qe djali jote fol kogja shum dmth te kupton ty po besoj qe kjo faze o kaluse me i mshu durve hiq mos provo un provova ni dite vetem pak kshtut lehte veq qka reagojle ma shum si u nala i fola me te qete menihere u nal..femijet tan veq qete ndryshe spo dojn ahahahah
Sea Sea (2 muaj më parë)
Miamar beso se esht faze kaluse kjo gjendje sidomoa nese ska fillu ende me fol e mu shpreh ateher behet agresiv thjesht ti beso se je nana ma e mire e jo si un qe i thojsha vetes deshtake spo di mu marr me njw qik timen se edhe femijet aktrojn e vAllah po na gjejshin pikat e dopta neve si nana e qaty te sulmon e ndonjeher mja ngre veshin ose pak mja ngrit tonin e zerit si ben dem aspak qe ta dij se esht gabim se nese ti nuk reagon ai dot mendoj se ka tw drejt qdoher e mundet mi mbet si ves
(2 muaj më parë)
Miamar mos u mrz se do kaloj,sa po vujm ne si shpi me djalin tim nik len gje pa ber ,me i bertit vallah edhe ka nji prepanices ja kem dhen se nuk njeh kufij,fmive duhet me ju tregu kufinjte
Lora ° (2 muaj më parë)
Miamar eshte e vertete deri ne moshen 4 vjeç kane disa faza qe duan te na sfidojne durimin dhe te provojne limitet se deri ku munde te shkojne, sidomos neve si nana . Djalin e vogel 3.5 vjeç e kam goxha tekanjoz edhe rrebelohet jashtzakonisht shume kur nuk i plotesohet ndonje teke ose ndonje deshire, ne kopsht me femijet dhe me edukatoret nuk e ka te theksuar kete problem regaon pak por jo sikur ne shtepi sidomos me mua. Une e pres te qaje disa minuta edhe e marre afer e qetesoj duke i fole shume ngohtesisht. Per fat te mire ky nuk ka ndodhe asnjehere te me godet. Te kisha keshillu mos e lejo me te godite beja me dije qe te dhemb , ofroje foli qete mos e godite asnjehere sepse nga dhuna nuk pritet gje e mire ,besoj qe do kaloni si faze qe eshte. Gjithe te mirat.
Miamar Mia (2 muaj më parë)
pershendetje nena jam shime e merzitur saqerri rri e qaj ,me duket vetjasikur nuk dit te edukoj femije.Djali im 2 vjec e 3 muaj eshte bere shume agresiv ndaj meje dhe femijevene situata te ndryshme.ka disa muaj ky mhb dhene fillime e pati inatin vetem me mua,ma beri fytyren vazhda vazhda me gerrvishtje.Kurse tani inatoset me femijet se ja marrin lodrat nga duart ky i shtyn,nuk i kafshon femijet por i shtyn kur do njeloder e sja japin ose kur eshte dukeluajturme nje shok dhe vjen nje tjeter,ate qe sapo vjen e shtyn.Nje psikologe qe kishte te njejtin probl me djalin e saj tha qe eshte faze kaluese dhe do ti kaloje sapo te filloje te shprehet ,eshte bombardim emocionesh qe nuk dine si ti shprehin .ju ka ndodhur ndonjehere kjo periudhe?Une nuk i gjuaj ,vetem njehere kur me tha njera bjeri duarve dhe i rashe ,mu sul 2-fish.Me falni se e zgjata .

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?