Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Ujrat e bebes
Oj nena kam pakesim te ujrave te bebit pa e verejt fare mu ka paksu uji.a keni degju a mundet mu rikthy disi uji me lengje ose diqka tjeter jam java 29
Baby Baby (1 vite më parë)
Natyra1999 ???? (1 vite më parë)
Nuk di a shtohet sasia e unit bebes,por kam pa raste e komente ketu qe i preferojn me pii sa ma shum uj dy litra per mu shtu kinse ujt e bebit,mu ne javen e 37 me ka than tu ka paksu ujt e kur jam shku meniher me kan shti me lind qat dite
Miamar Mia (1 vite më parë)
mbaj mend qe njera bente hollues gjaku per kete probl ,mjekja e di me mire por konsultohu dhe me ndonje mjek tjtr,pi shume uje jo lengje me sheqer
Baby Baby (1 vite më parë)
Regjina mvjen shume mir qe ke arrit deri ne keto jav,un isha prap sot ne kontroll dhe skishte permisim te ujit prap kisja pak uj,po presin edhe ca dite me tha mjekja edhr vendosim ndoshta per nje lindje para kohe
Regjina Idra (1 vite më parë)
E dashur ne javen e 29 kur bera ekon doppler me tha doktori qe kam pak ujra dhe qysh ateher e kam ndjekur cdo 2 3 jav e tash jam ne javen e 37+ e mesa duket do te lind 39 jav. Mua doktori me ka then qe ska lidhe uji qe pin as pushimi sepse mitra është ajo qe nuk lejon me pas ma shum uj. Un javet e para pushova po nuk kishte ndryshim gjendja pastaj vazhdova si normalisht. Kam bere 100 analiza me gjet shkakun por kot. Ti gjithsesi ndiq keshillen e mjekes. Un skam asnje shqetsim edhe beben e ndjej kur leviz per te tjerat ne dor te Zotit. Uroj te shkojn mir e ta cosh shtatzanin deri ne fund. A te tha mjekja me kortizon?
Baby Baby (1 vite më parë)
Miamar mia mjejja me sygjeroi vetem me pi shum lengje edhe regjim shtrati mirepo spo ka permisim te uji prap ka pak uj,per at nese ndonjera dini ndonje metode ju lutem me ndimoni
Ema Shaini (1 vite më parë)
Sme dha gje mua veq m tregoj se duhet me u kujdes t pakten t mberrim ne muajn e 9 kam qen edhe n sistina me pa gjendjen po kalova po mos u brengos se do ja dalesh in sha all ah pi uj sa ma shum dhe shtrihu ma shpesh ..
Miamar Mia (1 vite më parë)
nga nenat ketu e kam lex per te tilla raste i sygjerojne te pijne shume uje.para se te shkosh n tualet /pasi t shkosh ne tualet,para dushit ,para cdo ushqimi qe konsumon nga nje gote uje dhe pas cdo ushqimi,sepse ushqimet e thithin ujin per tretjen ,ha shume perime,ha ushqime te lengshme.Une kete kam bere edhe pa pas kete probl pasi kisha friken e infeksioneve.Cfare te sygjeroi mjekja ty?
Baby Baby (1 vite më parë)
Dorina tina flm e dashur shpresoj mem shku mir e mos me me ndodh lindje para kohe
Dorina Tina (1 vite më parë)
edhe un kam pas uj pak te bebit ne javen e 39 +5 ma ka caktu mjekja me lind me stimulues se kishte frik me i prit dhimbjet vet dej sa vijn un gjat gjith shtatzanis po edhe kshtu normal qdo dit pij uj shum po sdi pse ndodhi qe mu pakesua , le ta percjell mjekja me rregull ishalla te shkon mbar e mir deri ne fund
Baby Baby (1 vite më parë)
Ema shaini e dashur a te ka dhen gjinekologu diqka me pi,a po qka ki vepru perveq pushimit qe ke arrit deri ne kete jave
Ema Shaini (1 vite më parë)
Edhe mua ne javen 28 mu paksua uji bebes beja konrolla te shpeshta per me pa gjendjen edhe un se kisha vrejt po shkova deri javen 36+4dit dhe me leshoi uji dhe linda fal zotit mir e kam bebin te pershendes kujdesu per veten mos ec shum ri pak shtrim me shum shpresoj te mberish deri me fund me te mira..

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?