Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Bebet me peshe te vogel
Pershendetje nena. Jam ne javen e 38 dhe me pak se nje jave do te lind sepse do lind me operim dhe me kane then se beben e kam te vogel diku te 2 kg e 300 gram sepse me eshte paksu uji qysh ne javen e 29 edhe placenta eshte pjekur qe dy jave e nuk ka marre ushqim beba. Dua te pyes nenat qe kane lindur bebe me peshe te vogel si ia kane bere, a ka qene e veshtire ne fillim po gjidheni a eshte arritur apo duhet ta ushqejme me formule sepse ska me mujt me thith. Po stresohem pak se me duket se skam me dite me u kujdese per te. Kam edhe nje vajze 2 vjece por kam lind me peshe me te madhe 3 e 250. Kisha dasht me dit eksperiencat tuaja. Faleminderit
Regjina Idra (2 muaj më parë)
Regjina Idra (2 muaj më parë)
Po inara qe 2 jav se njeri doktor qe kam bere ekon doppler me thoshte se beba asht 2 kg e 600 e doktori qe me ndiqte thoshte 2 e 200. Kur shkova te bej eko tjeter kund me tha nuk eshte me shum se 2 e 300. Un jetoj ne greqi e ktu ka me shume doktora gjinekolog. Tash po bej gati 39 jav e do te lindi. Uroj te kem qumesht por edhe nese skam sdo merzitem si me vajzen e madhe. Faleminderit Inara e pac me jete beben
Inara 98 (2 muaj më parë)
Qe 2 jave spo ushqehet beba mjaftushem edhe stkane shti me lind a? Kush eshte ajo mjeke ku kontrollohesh? 2 e 300 seshte e vogel hiq, per 1 muaj i nxen edhe i kalon moshataret e vet. Une kam lind peshe te perafert edhe perfekt e kam, elhamdulilah, me formule. Nese ki qumesht mundet me thith, ndoshta nja 2 dite deri te meson refleksin e thithjes. Kurfar problemi ska bebja e vogel. InshaAllah te shkon mire lindja
Regjina Idra (2 muaj më parë)
Sa mir me vjen per beben tende per marshalla e paske lind diferenc shum e madhe ne pesh. Mua as barku smu ka rrit shum e spo di. Faleminderit ema deri sa te lind jam ne merak. Gjith te mirat e i pac jete
Ema Shaini (2 muaj më parë)
Pershendetje edhe matjet nuk jan te sakta un linda 36+4 dit pasi uji mu lshu krejt se prej javes 27 diku ja nisi mu paksu kur e matke peshen n diten e fundit m tha 1 e 900 gr ka me lind amo un e linda 2 e 700 u rit u bo duqe edhe pak i ban 2 vjet po esht ma e madhe prej moshatarve t vet un personalisht 3 muaj i kam dhen gji se mu mu ndal qumshti edhe ja nisa me i dhen formul po mundohu me gji se shpejt shtojn bile ma shpejt shtojn t ato me pesh t vogel mos u ben merak se mir asht me pesh ti afer 3 ki me bo besom se matjet sjan t sakta suksese dhe lindje te leht...

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?