Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Parazitet
Pershendetje nena deshta me ju pyt a keni pa parazit ne pelenen e bebes,e kom p0stu ni foto nese dikush e din nese jon parazit a jo,(ma boni hallall per foto)neser kom me dergu ne kontroll se djali shum po ka gazra edhe dhimbje tbarkut,e kena pas ma heret ne mjek po na ka than eshte shum i vogel me pas parazit,djali i ben tash 9 muaj e secilen her e ma shum po hjek me gazra.Faleminderit paraprakisht
Zana A (2 muaj më parë)
M N (2 muaj më parë)
Vallah zana aj ma i madh , 3 vjet . E e di , qe hiq sju bojke rahat naten n gjum. Qashtu edhe vllau e kunata kan hek me to. Se une skom pas pervoj me fmijt e mi .
Zana A (2 muaj më parë)
Manjoll sa i ka pas djali i vllaut kur i ka pas parazit,te nana jem jena shum kallabllak e kena shpin si banes e kur bohen krejt fmia bashk 25 fmi i kem,e kto parazit shum kollaj po u ngjitshin.O bre shum po hjek prej barkut mengjes zakonisht kur qohet i liron gaznat e kryn nevojen masanej kur i vjen koha me flejt e vnoj nshtrat prap mundohet me liru gazna edhe pse nashta nuk pin gji as nuk han,Zoti hajr e boft se shpirtin ma kputi qe sa muj djali kshtu tu mos mujt mi ndihmi kurgju
M N (2 muaj më parë)
Zana,djali vllau i ka pas para disa muje , atij poget ne qerdhe ju ngjiten , e e di qe kogja shpesh ja kan bo analizat mas cdo terapije deri sa ju kan largu . Inshaallah nuk i ka djali yt, amo beja analizat e fecesit e me terapija e kujdes i kalojn.
Zana A (2 muaj më parë)
Miamar p0 e pyta doktoreshen,po mtha qe ma shum eshte ngjitse edhe nese tek ti ne shtepi nuk ka dikush mundet te nana kur shkon me pas noj fmi edhe me ju bo se jan ngjitse.E te nana kemi fmi si qerdhe se jemi familje e madhe,se biles i thash se une jam shum vesvese sidomos me gjanat e djalit,e ajo mtha qe esht ngjitse
Miamar Mia (2 muaj më parë)
pyet njehere per kete qumshtin e gomsrices a perdoret per moshen e bebit tend -kam degjuar qe rrit imunitetin eshte super i shendetshem.Lexova qe bebi sdihet te fleje ne krevat me ty,carcafet tja nderrosh perdite e mbathjet sh shpesh keto .parazitet dalin tek anusi dhe leshojne veze prandaj i krruhet aty.Laji duart shume mire me edhe me test enesh para se ti gatuash.ishalla i kalon
Zana A (2 muaj më parë)
Miamar faleminderit per pytje e dashur. Mtha munet me pas parazit mi jepi do pika per nje jav me tha nese nuk qetsohet ja bojm krejt analizat,edhe ata te nevojes se madhe,ja tregova do foto te nevojes tha kshtu jan parazit po tha duhet me ja bo analizat per me dit sigurt.InshaAllah veq i kalojn se shum po hjek djali ton dita i shkon tu mos u rahatu edhe pom doket si me pas kruarje ne anus,se shpesh kur po jam tu i jep gji po ma kap doren tem e po ja mshon vetit ne prapanic
Miamar Mia (2 muaj më parë)
zana si dole tek vizita?cfare te tha mjeku ?si eshte djali?
Zana A (2 muaj më parë)
I kom jep ni kso si fysht te hippit me moll banane edhe dardh,e ushqim nuk ka honger hiq se dje ka pas temperatur e nuk ka honger hiq ushqim dje e sot
Miamar Mia (2 muaj më parë)
i ke dhene banane dhe pastaj ushqim me ngjyre?

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?