Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Qumeshti!
Oj nana deri para 2 ditve kom pas qumesht mashallah qe pikonte gjith kohen dhe me pump mi mbushke shishet plot , tash shume pak pse me u ndal ashtu krejt meniher! Kom pas stress goxha shume kohve t fundit a thu pi stressi ? Dhe qysh me msu me shishe se spo ma pranon shishen hiq 4 ja blejta ja ndrrova me ka provu mos pi pershtatet naj njona as njonen spe mer !! Qysh me shtu sasin e qumeshtit ne gji ?
J A J (1 vite më parë)
J A J (1 vite më parë)
Po vallah ma shume po stressona tu mendu qe po flen unt , kshtu nevojen e vogel e bon shpesh e pa er po veq pesh ksaj here nuk ka shtu sa duhet e jave kalume ka 300/350 gram mi ka shtu jav per jav! Boll po mundona me mar me qetsi po kur po kan pom doket qe spi del gjini e po kaj barabar me to hahaha flm shum pergjigje t fgjithave
Zana A (1 vite më parë)
J A o qafr stresi e kom pas une qishtu sikur ti,mendojsha qe nuk kisha qumsht se i kisha gjinjt e but,e tum thon i ki tbuta nuk ki gji o kajsha naten prej sikletit e ky se merke shishen,po nuk ish ashtu veq p0 u normalizojshin kanalet e qumshtit per qata nuk tu forcohen shum se sit rrin pak ma shum beba pa pi meniher tu forcohen.As mu djali nuk ma ka mar shishen e spat shtu nja dy muj pesh ama ky e kish pas prej mykut te gjuhes se masnej i para perdor nistatin e meniher ka shtu pesh se pike ma gjat.Ama shtine ngji edhe maje 15 minuta nqat gji se sa ma shum po thithke ne njonin gji po vike qumshti ma i yndryshem e qe e trash beben e kur e sheh qe po untohet bebi e shtin njonin gji edhe i jep 15 minuta e qashtu edhe njetrin.Edhe pompa nuk mundet me qit kurr sa thith bebi,kshtu qe mos u bazo shum aty
J A J (1 vite më parë)
Dhe me pump njona nuk po me qet me shume se 30/40 ml
J A J (1 vite më parë)
Po qats pom dhimet me ja nderprejt gjinin po kur po pin te njona tjetra po ma lag pak maicen po kshtu shume te buta po me doket qe hiq spo kan!! Mjekja mtha jepi shtes kom qumesht t gjinit n friz e kom rujt po shishen spo e mer , n'hall !
Anda... L (1 vite më parë)
Ja be e vogel koka a t rrjedhin gjit kur tpin beba
J A J (1 vite më parë)
Anda 7 javshe e kom vajzen
J A J (1 vite më parë)
Dhe une skom qef me ja ndalu qumeshtin e gjirit por mjekja mtha mi dhen shtes sepse nuk kishte shtu mjaftushem !
Anda... L (1 vite më parë)
Edhe mu ndy fmin e par perniher mu ka ndal qumshti 3 muj tjetra 4 e gjys edhe ma direkt e nshishe sa eki beben
Albania Albania (1 vite më parë)
Stresi jo vec e ngadalson po e ndalon krejt si me buton gjirin se e kam provu vet . Perdor humana caj per gjidhenset nje pako dhe te kthehet gjiri pa merak e sa per biberon nuk e di te mijat se kan dasht kurr sa i kam pas ne gji pasi wa ndalova gjirin e kan mar biberonin .

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?