Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

fotoja ne muri
oj nana kur jom zgju nmengjes e vrejta komen e qikes si tskuqne edhe pak e ajt , e kishim pas ni mickoje ndhome po dyshoj qe prej saj e ka , kshtu qika ka ec tan dite kurr su nal edhe kur ja preksha nuk e largojke dmth nuk i dhimke , ja kom ly me mast positon po n pi hiqet e skuqta spo di cka mi bo edhe a po menoni edhe ju qe prej saj e ka?
Amra Mehmeti (1 vite më parë)
Amra Mehmeti (1 vite më parë)
po e morem mendimin edhe te ni pediatri na pershkrujti edhe ni surup perveq lyrjes
Orkidea Shahini (1 vite më parë)
Ma shume po doket naj marimange qe e ka hanger . A i kaloj tash ?
Amra Mehmeti (1 vite më parë)
Dorina shume keq edhe kjo mesiguri koka alergjike nanat qe mkshillun per gellin ja blejta dy here ndite ish me ly ta shoh deri masdite qysh po reagon nese hiq si permiresohet e qoj te mjeku se prej naten qe ka pushu pak iu qetesu tash edhe me ilaqin besoj i kalon
Dorina Tina (1 vite më parë)
Ohh loqka vogel sa gjynah , valla mickoja mundet me qen se njeher qiken e kunates e kam kqyr e ka flejt te une kur eshte zgju ne mengjes tu qajt ju kish aj syni qeshtu fry si koma e qikes tonde ajo ish alergjike ne mickoja menxi e qelke synin deri sa ju largu ja bojsha me qaj kamomil se te syni sguxojsha me ly pak me nje krem e lyjsha bepanthene , ishalla i kalon se na mbyten mickojat djalin po ma hajn boll ne ftyr kur po ja shoh ne mengjes edhe ne gishta te kembeve ohh qka po me dhimet edhe e kom at shtegin me uj e lo dhez po sdi pse spo bon pun kurgjo
Amra Mehmeti (1 vite më parë)
Albania hahahahahaha falemnderit shumeee do ja puth meniher se qysh pom dhimet edhe e ha , ahhh me ja pa fytyren edhe ma shume e kishe dashte :p
Albania Albania (1 vite më parë)
Te kaluara mos u bej merak aspak gjera qe ndodhin dhe te lutem puthja pak at kemb aq tbukur nga ana ime si qenka mire me shendet si tollumbe ta hash hahahahaha ta rujt zoti
Amra Mehmeti (1 vite më parë)
oj nana falemnderit shume per komentet neser nmengjes nese nuk i kalon drejt e te mjeku e qoj in shaa Allah , tash spp muj me flejt se pom dhimet nashta osht desht me qu si e kom pa po nuk ma murr mendja qe po i bohet kshtu mu dukke sikur pi kalon po jo sidomos kur e qita ne gjum ja bona qit foto uhh :(
Rina Anir (1 vite më parë)
Amra bleje gelin fenestil e lyja se bajagi ju paska anjë, edhe ujë e kryp perzi mirë e shtinja këmbën në ndonjë enë, nëse e sheh që ska përmirësim dërgo tek mjeku. Mua njëherë mu ka ba kështu po më kishte picku marimang e vogël dhe sem pat kalu deri sa pata mar injeksion. ( Ps. Edhe unë pata mendu për vetën time që nga mickonja deri sa më tha mjeku ska mundësi, je bërë nga disa marimanga shumë të vogla që janë dhe të japin enjetje të tillë)
D E S A * (1 vite më parë)
Vendosja ndonje akull nga frizi ose edhe tule te bukes bonja me uje e mbaja te kemba i largohet e ajta se kogja ju paska aje ,mundesh me ja ly me Margarine ju zbutet i largohet se ka mundsi naj mickonj ose edhe ndonje marimange por mund ta kete zene edhe keq dikun edhe ju ka aje. Nese keto nuk kan efekt dergo te mjekja . Sa ma shpejt inshallah i kalon loqkes te vogel.
Albania Albania (1 vite më parë)
Vallai mickonja me ja ba kamen kshtu spaskam pa ndoshta ka alergji nga pickimi i tyre . Mer patjeter sprej kundrej tyre se nese femija behet kshtu vec nga nje pickim mushkonje po ta pickonte me shum ajo do behej per spital . Edhe pse me shum me duket si ta ket prek ndonje merimange se mickonje po tme degjosh mua e pyet pediatren nese neser nuk i ulet kjo se vertet teper kemba e vockel te behet ashtu nga nje mickonje .
Alba Alba (1 vite më parë)
Pickimi nga mushkonja nuk zhduket menjehere, do 2-3 dite. Po diten e pare rri si pucerr e kuqe, pastaj fillon dhe zbehet vete. Vetem me alkool beja

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?