Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Kapsellaki te bebat 9 muaj
Prsh nena deshta nje ndihm nga ju pasi djalin e kam pas te mjeku qe e kisha qe u zike kaps prej alpskos mjeku mtha perdorja aprt qumshtin pluhun aptamili 2 po problemi esht qe edhe me kta po del kapak me zor pi perdori asi shampo per me dal kollaj nhall jam oj nana spo di as qa mi ba
Albulena Gashi (1 vite më parë)
M N (1 vite më parë)
Albulena, djalit kur ja pata ndrru qumshtin prrj formula ne qumsht lopes , deri ju pat msu barki me qumsht lopes kogja kaps mu ma zon . Bile mfal shprehje, e bojke krejt si kokerdhija te forta e ngjyr shume te qelt ... Deri u pat msu djali ja pata mar qumshtin e lopes amo me 1 % yndyr, tani gradualisht 2,5% tani 3,5% ... Jepi uj sa ma shume , pem perime dhe inshaallah msohet ... Me klizma ashtu mos e mso se ma keq .
Albulena Gashi (1 vite më parë)
Po nuk del jasht qdo dit ndodh qdo 2 apo 3 diten edhe kur del i jep zor ja normal edhe kumlla i jap qesi teglla qdo dit bile nodh kajher dy perniher i han edhe vaj ju qes ushqimev ama sdi pse po ndodh qeshtu qe po del me zor jasht
Inara 98 (1 vite më parë)
Se del kapak me zor nuk eshte arsye per shampona. Deri ti normalizohen zorret tash prej alpskos i cili ka shume yndyre edhe per beben 9 muaj eshte i veshtire me u trete edhe perthith. Po mire qe e paske ndrru tash. Perderisa del per nevoje 1x ne dite ske nevoje mu bo merak. Po per cdo rast ne ushqimet qe i pergatit qiti vaj ulliri edhe jepi cdo dite ne nje vakt nga nje frut komplet.
Amra Mehmeti (1 vite më parë)
djali i paska 9 muj jepi me honger kumbull ani qitash qe e kan kohen , zieja ntenxhera e bluaja ne blinder jepja cdo dite ka 1 tegell tvogel 125gram , kshilla e pediatres teme ajo mtha te hipp e un i thash qe nuk i jap gjithe ia pergatis vet e tha osht okej cdo dite ka 1 tegell sbesoj qe ka me pas problem e sa per gell mos e mso se ja bon zorren e trash dembele priton me i jep zor msohet me ja ndihmu prej jasht pediatrja jeme mak thon ia perdor veq nese nuk del 3 dite e jo shpesh

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?