Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Kariogrami / a ja vlen me bo si analiz ?
PerShendetje nena shpresoj qe jeni mir me ka then mjeku qe me bo un e burri Kariogramin para se me tentu per shtatzanin e dyt a mendoni qe ja vlen me bo apo vetem me stresuse eshte ? Kush e ka bo nga ju qfar rezultati keni mar ? Faleminderit kush gjen koh te me pergjigjet
Dorina Tina (10 ditë më parë)
Dorina Tina (8 ditë më parë)
Po lanika e vertet valla qysh e ka shkru Zoti bohet ishalla qfo kuj i fal femij te shendosh e te hajrit , edhe mjekt gabojn ne disa raste
Rabije. M (9 ditë më parë)
Pse jo mos me bo, dhashte Zoti te jete mire gjithçka. Mendo mire e mire do dali lor si do qe te jete nese nuk e ben dert sa duash, nese e ben e mer vesh. Gjanat qe nuk ndryshohen duhet ti pranosh qe te jesh e qete. Mos e shqeteso veten dhe mendo mire e shko beje. Shyqyr femije ke dhe te she dosh mos e lodh koken me shume por beje me kuptu gjendjene juj. Une e kam be para disa viteve ne qkuk diku 20€ vetem kam pagu nese nyk akm harru
Lanika Lanika (9 ditë më parë)
Dorina po ch po valla sigurimi se pagun duhet vet un kam Pagu afer 3000 e diqka fr per te dyt rezultati mka ardh mos gabofsha mas 2 jave un e kam kuptu qfar problemi kam ama prap smundesh me ndryshu kurgjo edhe me mir oo hiq mos me dit rezultatin se prap behet veq qka e shkrun zoti se sipas mjekve un hiq skisha mujt me pas fmi ose kisha lind fmi me defekte por un dy i kam dyt kan lind te shendosh
Dorina Tina (9 ditë më parë)
Lanika ti jeton ne ch a e ki pagu vet se me than qe kushton 700 per person e sigurimi se pagun me erdh qudi po e boj sesht problem veq po kam frik pak prej rezultatit
Dorina Tina (9 ditë më parë)
Lanika Faleminderit per pergjigje per ata jam me dy mendje a me bo a jo se edhe un besoj qe te un del diqka ,Shyqyr qe i ki te shendosh ishalla i ki me jet te gjat , qka tka dal ty qe mundet me pas femija ? Se mu njeher per djalin me than qe mundet me fol me von e kshtu diqka te ngjajshme sipas analizes gjenetike ne kromozome disa ndryshime , tash me frik jam edhe pse po duket si bebe shum i kfjellt e i gjall , veq Zoti ishalla i fal qdo kuj femij te shendosh e se lon kond pa ta
Dorina Tina (9 ditë më parë)
Faleminderit melosa gjethqysh problem e stres me ditt a mos me dit ,njeher shnosh po doket se me paten tmeru me analiza veq ne dor te Zotit ishalla
Lanika Lanika (10 ditë më parë)
Dorina un e kam ber bashk me burr burrit i ka dal ne rregull mu joo edhe pizhmon jam pse e kam ber se ashtu kshtu kurgjo sun ban edhe nese del keq se ato nuk sherohen vetem nje stres me shum ja shton vetit un 2 fmi i kam dyt jan te shendosh edhe njo kam qef me pas por burri spranon shkaku prb qe e kam
Melosa Aliuu (10 ditë më parë)
Dorina une qdo analize gjenetike edhe tjera qe mi ka jap mjeku me i ba i kam ba pa e mendu dy here. Ma stresuse mduket me e mendu ah mos nashta qekjo e nuk po e di sa me e dit sigurt. Perderisa e ki ni fmij te shendosh pse jo bane edhe e hek merakun
Dorina Tina (10 ditë më parë)
Faleminderit per pergjigje artapo ashtu e di qe ska sherim prandaj jam me dy mendje se a me bo a jo , un kam bere ivf e analiz gjenetike te embrioneve e mkan dal jo shum te shendosha prandaj ma kan preferu qe para se me tentu per femij te dyt me bo un e burri me dit se qfar qregullimi mundet me qen . Se di shum po frikesohem nga rezultati
Arta Krasniqi (10 ditë më parë)
Eshte analize gjenetike mund te behet per shume arsye mjekesore te ndryshme, nese mjeku juaj mendon se ju mund te keni nje qrregullim me nje komponent gjenetik, shumë procedurë e thjeshtë, si çdo analizë tjetër normal behet me gjak, zakonisht ju preferohet nenave qe kane me shume se 3 aborte.Çkado qe del aty nuk ka përmirsim, as vaksinë as kurgjo, dmth është e patrajtueshme.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?