Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Analiza urines?
Prsh nena te dashura uroj tjeni mire gjitha me familje.
Ekom bo sot analizen e urines edhe mka dale bakterje mjaft, leukocite 15-18,qeliza epiteliale 25-35,eritrocite 7 deri 8 sme kan dalmkur rkshtue jam ba marak mjeki jem smi tregoj kshtu veq me shku une njihere nuk mund keto dita s eikam fmit me inhalim te smut, aju ka ndodh dikuj aka pas infrksipn apo cfare dhe si ekeni kalu flm shume, theksoj se nuk kam kruarje as djegje urinimi pervec disa her mu ka dok si me mpicku dicka mfalni shprehje,ma heret kur ikam ba do ushtrime me litar me kercy nuk boj kshtu ushtrime po sdi cka mu tek me litar vajzes qe kercjen , edhe me ka ra dy here vrullshem spe di cka si uje se kshtu smijta me vrejt bardh se menirend u mdrrova, flm shume ju perqaj
A A (6 ditë më parë)
A A (5 ditë më parë)
flm e dashue
Vali Shaqo (5 ditë më parë)
A a qe kur te kane dale leukocitet aq te larta tregon qe ke infeksion, ka dhe infeksione qe jane pa simptoma. Unr sa here kam infeksion i kam leukocitet e larta si ti, dhe merret antibiotik, gjithsesi do flasesh me mjekun.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?