Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Femije nevrik
Nana kam djalin 1 vjet, eshte teper aktiv por edhe nevrik.
Me asgje nuk qetsohet.
Cka po me shqeteson eshte se po i mshon kokes per muri, ose per toke e sidomos kur tem sheh mua qe po e shiqoj... dmth kupton qe nuk duhet, njejt vlen edhe per gjana tjera qe i thua jo ai ka me ba edhe ma shume se po i duket si loje nese zgjohem me largu prej veprimit qe ai po e ban e ai me ik une me i nga mas. Por cka po me shqetson eshte kjo pjesa e mshurjes kokes, a ju ka ndodh ndonjeres, si me ja largu. E di qe nese i them jo ai ma shume ka me i mshu, shumicen e rasteve e largoj prej veprimit pa rreagu.
Ela Ela (8 ditë më parë)
Ela Ela (7 ditë më parë)
Oh krejt i paskemi njete. Nje kohe ky i imi me kafshojke shume, e tash ma rrall kur jam tu e qaf zakonisht ne krah kishe ma qet koken e me kofshon. Qenkan normale kto pra se une isha shume e sheqtsune. Edhe ky e ka pas zakon nje kohe krejtve na mshojke.
Umaraa 97 (8 ditë më parë)
Prsh ela, edhe djali im 1 vjeç kshtu i mshon kokës për muri e me dur edhe neve na sakatoj i doket si loj e si argëtim, ama kshtu tepër kupton prej tash ndoshta edhe vajzën që pe sheh..ky edhe ni zakon të keq e ka se pom kafshon sidomos kur nuk i kthehna atëher kur mkërkon veq lyp ku mem.kafshu e kshtu edhe vajza kur sdon diçka mi dhan don me kafshu po duhet.me shku me hek haha mosvet edhe ka nuk hyp kshtu e për me hec spo nalet mo.. in shaaAll'ah ju heken kto far zakone.
Ela Ela (8 ditë më parë)
Erta njejt krejt po veprojkan dmth sa ma shume po ju thu ma shume po bajn... Mendojsha qe veq ky i imi eshte kshtu ... shpresoj me kalu oa ndonje demtim
Erta A (8 ditë më parë)
Elaa un kam menu qe veq i jemi po edhe ky shpesh i mshon lamniatit edhe vetes me dur bile qite kohe ja ka nis edhe neve po na mshon tani vjen na puth...un jam e shqetesuar valla sa here pi thom ma se sbon ky hala ma shum edhe kesh bile
Ela Ela (8 ditë më parë)
Ani lira se te vegjel jan boll hecin. Po amra qashtu po me duket edhe mua qe sa ma shume vemendje ma shume po e vazhdon po sigurisht isha e shqetsune pse po e mshon ashtu koken
Amra Mehmeti (8 ditë më parë)
ka fmi qe me dur i mshojn kokes , thjesht mos i jep vemendje edhe besoj qe e len , sa ma shume vemendje ndaj veprimeve aq ma shume i qesin ne pah
Lira Krasniqi (8 ditë më parë)
Jo ela bash vet hala sguxoj me lon se sun pe man baraspeshen hala, veq lshohet si tu ga dej ti then hunt e veta. Po moj e mur qet zanat veq i mshojke laminatit bam bam un mooo aj mazi edhe kesh bile poka harru rrall tash
Ela Ela (8 ditë më parë)
Po valla mn teper kryefort po quditem femija 1 vjeq me qen aq kryefort :). Vali dhe lira a edhe femijet e juaj njejt veprojn a?! Zoti na ndihmoft! Po lira ka fillu me hec pak pa i mbush 1 vjet, eshte teper energjik nuk ndalet as 1 sec. Ty a ka fillu djali me hec? Mn do provoj ne ate memyr por ktij nuk ja ndin hiq, po them si tem sheh qe jam duke e shiku qe po vepron ashtu vazhdon edhe ma shume. Ju faleminderit shume se ma largut pak qe nuk qenka veq femija im keshtu
M N (8 ditë më parë)
Ela , kom degju plot nana qe fmija vepron kshtu, gjithashtu edhe nana ime ka tregu per vllaun tem haha mirpo si keshille se di sa funksionon, ulu ne nivel te tij dmth dhe shikoje ne sy , dhe jepja psh dy opsione, a po ndalesh apo do te ve ne gjum dmth diqka qe atij qe hala ma shume si pelqen haha kshtu e kam degju ni video dhe ashtu kam vepru me fmijt e mi dhe bash ka ndiku per mire . Vetem durim se fmijt e sotit nuk e di teper krye fort shume po duhet durim me ta me pas , perpara ndryshe jemi kon skemi pas shume gjera e kushte dhe jemi knaq me ato qe e kemi pas.
Lira Krasniqi (8 ditë më parë)
Ahahah dmth skana veq i jemi? O zot me lon shtrit plas tu kajt per me kap i msho me kry laminatit edhe kesh bile shum e ka mar shprehi t tkeqe po qeto dit ka zan me harru mos u ba marak se veq shprehi e ka dej ta harron vet ski qa i ban,a tka fillu me hec
Vali Shaqo (8 ditë më parë)
Ela edhe djali im njejt veprobn, 1 vjrc dhe gjithnje i bie me koke murrit ose parketit dhe nuk e heq si zakon . Besoj r largojn vet se ne skemi ca u bejm

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?