Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

nena -pcr e larte,covid?
u bera sh merak nena,isha ne urgjence sot i bera analizat i dolen mire pervec pcr pak r larte,i dhane aty serum ushqyes dhe antibiotik .Jam sh ne ankth -sa ju ka zgjatur ju ?
Miamar Mia (2 muaj më parë)
Erta A (2 muaj më parë)
Shyqyr qe eshte mir per oreks do filloj prap me emrin e zotit vetem deri ti kalon krejt qajo pjese..mir edhe djali im i kaloj...edhe ne jem keq me oreksin
Miamar Mia (2 muaj më parë)
Erta djali eshte me mire vetem qe i ka ik oreksi.Po vazhdoj me antibiotike dhe multivitamine.Sa kisha vendosur ta coja ne cerdhe .Ti si e ke djalin?flm per interesimin
Erta A (2 muaj më parë)
E dashur si eshte djali
Miamar Mia (2 muaj më parë)
inara dhe my baby cpr i doli as e larte e as e ulet,vazhdon ta vjelle ushqimin e sot dita e 2-te e antibiotikut por qe po jep temperature cdo 10-12 oresh dhe jo me ne 5-6 ore.Po cmendem fare,kur do i kaloje amam.Sa i ka zgjat djalit my baby?
My Baby (2 muaj më parë)
Sa e ka crp djali miamar? I imi e ka pas t lart edhe e ka kalu pa Antibiotik me insistimin tim dhe lejen e pediatres kuptohet. Vetem se ja kam percjell a po i zbret
Inara 98 (2 muaj më parë)
Crp e larte tregon qe ka infeksion bakterial, edhe nuk kalon pa antibiotik. Zakonisht une kur femijet e mi kane temperature ju bej hemogramin menjehere ate dite. Temperaturen e menaxhoj me suposte dhe sirup Paracetamol dhe Ibuprofen deri 38.5. Por, nese temperatura eshte mbi 39 edhe zgjat disa dite ska mundesi te jete viroze, eshte gjithsesi bakteriale edhe duhet trajtim me antibiotik. Normal qe cdo gje ne konsulte me mjekun qe i beson. Tash per 2 dite i kalon inshAllah, njejte i kam pase edhe une. Edhe vitamina me ju dhone, sprej ne goje me ju qite edhe pa i dergu te mjeku, edhe tretje ne hunde. Kjo ishte pak si keshille e pergjithshme si veproj une, per kedo qe e lexon InshaAllah krejt femijet i kemi mire gjithmone!
Vali Shaqo (2 muaj më parë)
Mia si e ke ti ishte dhe djali im dhe u qetsua vetem kur e shtrova ne spital dhe me siguri ka covid se dhe ktij gjasme infeksion nga fyti , e kur i berem testin kishte covid. Beja nje test
Miamar Mia (2 muaj më parë)
mn me fal qe fshiva pa dashje,spo me bejne as syte nga pagjumesia.Po vertet ashtu tha nje mjek qe mund te jete infeksion nga fyti,streptokok.Me dha 3 dite antibiotik venoz dhe 7 dite shurup.Djali eshte 2 vj e 7 muaj .Ju falenderoj shume
M N (2 muaj më parë)
Komenti është larguar nga moderatori
Albania Albania (2 muaj më parë)
Sa vjec e ke djalin moter . Mos ki merak nuk besoj te zgjas shume pasi jan femije dhe ju nderrohet gjaku shpesh e organizmi i tyre eshte shum me luftarek gjithsesi ruaje naten dhe nese ven re ndonje perkeqsim patjeter nspital

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?