Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Burg
Prsh nena kam nje shoqe timen te ngushte dhe desha te pyes .Ajo ka vjedhur disa vende edhe ekan zan policija ekan majt 2 muj ne bur tana ekan lshu e tash qdo muj pe thirin ne seanca gjykat qe 6 muj qdo muj pe thirrin meshku ne gjykat saher po shkon pi thojn kena met denu 3 vjet burg qe 6 muj qeshtu pi thojn saher po shkon gjykat desha ta dij a eshti apet nburg masi pi thojn qeshtu amo mu poma mer menja qe nuk eshtin masi ekan lshu veq 2 muj ekan majt sika dal pi burgit mo ska vjedh kurgjo ska bo mo veq pe bajn qeshtu naper senaca pi thojn qashtu tana familja pi bohen marak se po menojn qe eshtin burg apet
Liridona Mgs (19 ditë më parë)
Natyra1999 ???? (18 ditë më parë)
Vallah mundohu ta kshillosh ta lere kete vperim,ose leje ti si shoqe,sepse nje shoqe qe vjedh qka do qofteee e te kalon neper seanca gjygjsore kjo do thot qe diqka tmadhe ka bo,Per vete kesi shoqerie skam as skam pasur asnjher,mos e merr aromen e saj sa ma larg sa ma distanc.
Albania Albania (18 ditë më parë)
Vali jo zemer ashtu ndodh sidomos nese jeton ne shtetet jasht , ku secila vjedhje e saj kerkon seanc ne vete dhe deshmitar tjet te drejt mbrojtje normal nese ke fakte dhe argumeta bindes . Plus varet cfar vjedhje edhe ne pyetje se sigurisht specat ne kopesht nuk i ka vjedh kjo po ka ber mashtrim / manipulim , gje qe han shum kohe sidomos nese ka korrur interesin e ndonje te moshuari , nuk eshte aq kollaj vec te dalesh ne gjygj e mbaroj puna . Se e di kur kan thyer shtepin e dajes burrit tim 1 vit e gjysem kan zgjat seancat , ku pritej te gjehej prova te reja te gjeheshin krime te reja te personave ne fjale . Dhe keshtu shkon shum kohe per te mar ate denim . Nuk tallen aspak me te e meriton . Ka ber krim tpres denim . Dashkan ata shpejt e shpejt tmbyllet qeshtja , jo jo pa e lodh mire mentalisht ate pastaj edhe ca dit te fresku dhe ja tek eshte ateher le te del e te vjedh serish po pat qef .
Vali Shaqo (18 ditë më parë)
Liridona as po te kuptoj fare,per cfare e therrqsin cdo mua? E para del para gjykates dhe te caktohet denimi, nuk ka mundesi ajo te therritet cdo muaj dhe te tallen gjykatsit jo te denojm jo ste denojm. O denohesh, o del me arrwst shtepie ose detyrim paraqitje. Pastaj a ska avokat shoqja qe pyet ktu??? Idjotsira komplet, dhe familja te behej merak kur e bija vidhte dere me dere mos te behet tani.
A J (18 ditë më parë)
vjedh apet thuj , Ma kan pas vjedh dukatin e marteses krejt si me shpirt mu ka pas dhimt e di qysh osht aji ndjenj kur dikush tvjedh diqka e bash qeta hajnat e hajneshaat ku i kisha nxon i kisha qkoq dajak .. le ta denojn sa e meriton e tani mushet mend e svjedh mo
Anaa Anaa (19 ditë më parë)
Albania zmr edhe po te ishe juriste sdo e shpjegoje dot me bukur. Perderisa personi ka vjedhur disa vende dmth eshte recidivist i vepres penale dhe normal do denohet me burgim duke i shqiptuar nje denim unik per te gjitha veprat ne fjale dhe aty llogaritet dhe koha e kaluar ne paraburgim. Uroj te mbushet mend dhe te mos prek djersen e tjetrit se per kete pune jane burgjet per te mirpritur njerz si puna e saj.
Albania Albania (19 ditë më parë)
Shiko zemer un kam xhaxhin avokat te njohur ne shqiperi dhe vet e kam pas qef shum juridikun tmerrsisht . Shoqja jote eshte ne paraburgim me te drejt mbrojtje ne liri , por qe akoma nuk eshte mar vendimi i denimit te saj se sa do te jet . Ajo vertet ndoshta ska vjellur qe kur e kan leshuar ne liri me kusht, por kjo sdo te thot qe ajo me ato dy muaj ka kryer denimin . Perderisa ka seanca gjygjesore ajo nuk e ka mar denimin akoma , gje qe do duhej dhe avokati vet tja shpjegonte . Perderisa i thojn qe do e denojne 3 vjet tpakten 1 vit e gjysem do mari burgim se nje avokat i mire mund ta bej qe ajo ti llogaritet ne dit -nate , plus dhe 2 mujorshin e burgimit mund tja ulin , po pa 8-9 muj burg veshtir pshton prz me te than te drejten dhe ate me korrupsijon se cenimi i prones se huaj denohet . Nuk dua ta gjykoj edhe pse nuk me plq aspak gjesti i saj , uroj te mbushet mend e tmos bej lorja me hallin e djersen e askujt , as tmos luaj me nderin , krenarin dhe shendetin e familjes saj . Sja kan per borgj te shkojn me kok ulur si prinderit e dikuj me at ves . As te ju thahet shpirti me budalliqet e saj . Zot mfal qe po flas mos ma bej rend as ti mos mu idhno tlutem por ajo e meriton burgun bash motra ime te ishte . Perderisa eshte e shendosh fizikisht dhe mentalisht te punoj e fitoj jo te prej mundin e dikujt se djersa e huj tvret pasha zotin . Kurr smunesh me dit si e ka fitu at mall a lek ai njeri me gjak ndoshta e tvije dikush ta mari pa faleminderit KEQ. Gjith te mirat
Eda0123 (19 ditë më parë)
Ti mas pari sa ma larg ksaj shoqnie qe vjedh se vjedhsi zor qe e harron zanatin e vet.Munohu mu kshillu qe ajo mu pendu e mos me vepru ma kete veper e sa per burg nuk pi burgusin ata qe vrajn njerz e hajnat mat mdhaj e pe burgosin at shoqen ska drejtsi nkosov.
Eliosssslora (19 ditë më parë)
Po patjeter nqofse gjykata ika than se ka mu denu me 2-3vjet burg ataa ja caktojn daten prei kur ko me shku me mbajt

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?