Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Qumeshti i gjirit
PerShendetje nena , kerkoj falje se ju kam lodh por shpresoj qe me kuptoni po me brengos qumeshti i gjirit te majt prej fillimit skam pas shum veq pika pika menxi me pomp po me del ok u pajtova menfova qe bile gjirin e djatht me pas pak me shum po vrehet qe kam amo a ka mundesi me u ndal kaq shpejt qumeshti a edhe pse po ha boll e po pij prap po mduket qe spo kam shum , kur e pata mar pompen elektrike me shum mu forcojke e fillojke mem pik gjiri i djatht se thojshin sa me shum e hek me shum te vjen sot po du me shku prap me mar nese ma japin edhe nje jav me provu qe sme qet shum e vrej a mu ka pakesu a don me mu ndal thojsha bile edhe disa muj me pas kapak se ndryshe qumeshti i gjirit me vitamina djali hala i vogel 5 muj por qkame bo duhet me u pajtu veq po mundohna boll qe mos me ndal e me pi djali bile pak se diteve te fundit ma ka refuzu boll edhe tash veshtir po e mer veq kur sesht shum unt e qe eshte me i qet po mduhet me u mundu me mashtru kapak , a mendoni qe ka mundesi me mu ndal krejt kaq heret a keni degju kesi raste ?
Dorina Tina (2 muaj më parë)
Dorina Tina (2 muaj më parë)
A j po mi ka dergu nje nënë ketu disa foto screenshot prej asaj ne Instagram me keshilla per gjum e faleminderoj j a , kam qen edhe te nje specialiste per gjidhenie mka jep keshilla e ngat saj ma mur prap , po gjirin ma mur dje veq po duher njeher me mashtru pak me cucull tani gjinin se kur po untohet spo e duron hiq Shyqyr po jam ne shpi , Faleminderit shum
A J (2 muaj më parë)
Dorina e di qe nuk ki Instagram po gjeje nje menyr kontakto me Boten e Gruas ose une po e pys per nr te telefonit edhe osht e shkollume per qet pune shume te ndihmon edhe per gjume te djalit edhe per gjidhenie tkisha thon kontakti me to ajo tkallxon krejt qa me bo plot kom lexu qe ju ka ndihmu me kthy prap femijen ne gji osht teper teper e mire 0693184501 qet nr e paska nr profil kontakto me to
Dorina Tina (2 muaj më parë)
M n Faleminderit shum , po me kupton shum mir se shpesh po them me veten a jam nënë e mir edhe pse po mundohem me kqyr shum mos me lon asnje minut keq ( kur e lo nganjeher me qajt per pun ma bojn mere mos e le kshtu kajher thojn e ki msu me mar menjeher qata po fillon e qan met madhe se e din qe e mer offf ne hall jam ) kur spo flen e po qan menxi po e rahatoj shpesh po qaj edhe un me to veq Zoti na ndihmoft me i rrit e ishalla na ben te hajrit e me qen shendosh qajo kryesorja , Faleminderit edhe ty ishalla , e kush si ka Zoti i gzoft me ta inshallah
M N (2 muaj më parë)
Dorina ka po ti lexoj pytjet qe po I bene rreth gjidhenies, pom kthen mbrapa ne kohe kur r kom lind djalin ... o Zot sa shume Pata endrru fmijen me ushqy me gji, dhe para se me lind djalin Qumshti veq filloj mem ardh ne muajin e 9t . Por kshtu fjalt stresi , ma mujten dhe deshtova ne gjidhenie ... qe ka ta kujtoj at periudh terqethem. Une djalin me thon 8 jav ae kom majt a jo , sepse se nga dul nje llaf I vjehrres qe Dr paska thon qe kur eshte fmija me sarillak s bon mi dhon qumsht gjiri dhe mu m hyri ne koke se Isha e re mendojsha ae met vertet dhe 1 jav si dhash djalit gji( hala engim e kom kete pjes). Djalin e kom rrit me formula ndersa vajzen deri 2 vjet me qumsht gjiri. Nese ja del mire nese jo ske qka bon , te pakten me qef se ke bo . Zoti ta rujt djalin.
Dorina Tina (2 muaj më parë)
Miamar e di qe e ke me te drejt por mkan lodh fjalet e vjehres e kunatave qe thon jepi naten veq gji pse i jep shtes na keshtu na ashtu off vetem po heshti se jam person qe nuk flas e duroj shum i them por kur semer gjirin si tja jap me zor ta le te uritur naten kur e mer ja jap se nuk pritoj tja jap gjirin eshte me leht sesa ta pregadis shishen ta le ashtu jo se e mendoj femijen tim se kur eshte i uritur e lodhi e maltretoi ate. Eveten e pastaj ai qan e nuk flen nese skam me qumesht skam qfar te bej me zor kjo pun nuk shkon i jap shtes Shyqyr qe eshte kjo mundesi se me rendesi femija , Faleminderit qe gjen koh gjithmon te me pergjigjesh e te japesj keshilla
Miamar Mia (2 muaj më parë)
Dorina shume me ankth e ke marre gjidhenien.Une mendoj te qetesohesh sepse nuk te ben mire fare kjo gjendje.Duke qdnd se bdbk eshtd i vogel dhe do kujdes 24 h nonstop ,atehere ku do e gjesh forcen per ti ndenjur gati.Ty dhe 2 muaj te fillon ushqimin,pse kshu do besh edhe kur ta refuzoje ndonje ushqim ?haha....Keshilla ime eshte po pate gji aq pak sa ke jepja nqs ta pi po nuk pate te keni shendetin te dy dhe mos e vrit mendjen se nuk eshte shpikur kot edhe ai lloj qumshti
Anda... L (2 muaj më parë)
Jo moi sish njejet un mas qikes dyt tana ikom pas pi hapat bormengon se edhe masi se kisha ma ngji njani gji um qitke kaniher pika mshkojke nerva ashtu maica pa la edhe qe fmin e tret qumsht per dy bineq ahahah
Dorina Tina (2 muaj më parë)
Anda Faleminderit jo skemi qka me bo qysh na fal Zoti edhe na i rrit ishalla dikush i rrit me qumesht gjiri dikush jo qysh kemi aty svaret prej neve , mashallah tu paska rrit mir me gji , Shyqyr skokan njejt se thojsha me veten mem fal Zoti prap fmi a thu a kom a hiq tani
Dorina Tina (2 muaj më parë)
Ema Faleminderit shum e dashur po po shishen e mer ja jepi Shyqyr po jan kushtet me i ble po bile naten thojsha me pas me ja kthy gjumin se dej sa ja pregaditi po kfjellet qeta qka e kom po e heki me pomp niher tani te shohim
Dorina Tina (2 muaj më parë)
Zana Faleminderit valla skom qka me bo po mundohna boll apet ne gjirin e djatht po kom pak ma shum e mora pompen elektrike te shoh sa kom e heki , Shyqyr shishen e mer ssa veshtir e paske pas po Zoti i ndihmoft gjethkujt e na lehtesoft rritjen e tyre
Anda... L (2 muaj më parë)
Qysh nuk ndalet mu ndy qikat si i bajshin tre kater muj mu nalke po skisha qa me ba i shtisha n shishe e qe tash n djal kam sa dush ni vjet e ddy muj mi ka ba djali hala ngji ekam bile jam tu pas qef memu ndal e me vazhdu me shishe mi jap
Ema Shaini (2 muaj më parë)
E dashur mua qe 3 muaj kur kishte bebi mu ndal se nuk pinte shum n gji ama sdi pse e streson veten ai ka pir qumshtin tend nuk e ke len pa hiq jepi shishen knaqe biles kushtet i ki besoj me ja ble dhe mos e streso vetin shum se sesht asgje krejt pse s pin shum nalet dhe prej stresit por ti mos e mundo veten se ka dikush ja jep shishen edhe pse ka shum un t tregoj se edhe mjeken e kam pyet nese ka problem ajo tha veq a ki kushte me i ble se so sen t pershendes shum hiq dert mos e ki.
Zana A (2 muaj më parë)
Dorina po masi djali ta mer shishen qa p0 merzitesh,pse qka kan met keq kta fmia qe jon rrit me formul,osht fakt qe qumshti i nanes osht ma i mir po tash prej vetes smun me dal,qaq sa ki ki,mu kur mi boni djali 4 muj teper mu duke pak qe kom qumsht se krejt tun thon shum gjinat e but e ski qumsht plus djali nuk pike se ju kish pas bo gjuha shum bardh e une skom dit tek kur i kom perdor pika nistatin ka nis me pi edhe mka ardh ma shum qumshti se ky as shishen sma ka mar teper kom hjek ato dit,si ankth mdoket a beson. Kshtu qe mos e muno veten me fjal tjerve po shijoje qit koh se shum shpejt po kalojshin
Dorina Tina (2 muaj më parë)
Faleminderit lira per pergjigje , valla po merzitna boll e dhe fjalt ohh se beson sa shum po duhet me u pajtu Shyqyr qe mka gzu Zoti e unt mos me lon qajo kryesorja
Lira Krasniqi (2 muaj më parë)
Po per mu nda ndalet, tash edhe qe ska pi djali shpesh ndikojn krejt po kurgja sa me rendsi qato mujt e par me mar vetin fmija mir tash fillon edhe me ushqim kurgja sa mos e torturo vetin e djalin e mos u ba marak

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?