Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Ju lutem nena me ndihmoni me mendimet tuaja
Kam vajzen 2 muajshe thuajse, me volli dy here shume dhe me arome te vjelle si e rritur, thkesoj jo e vjell nga teprica. Dhe me del jasht ngjyre e verdh por e plot si gjiz nderkohe un vec me gji e kam. Mundohet shum te dal jasht qekur ka lindur, ca thon eshte qumeshti i trashe. Sdi si tja bej se e mundon vajzen shum me dal jasht
Sara Hoxha (15 ditë më parë)
Miamar Mia (15 ditë më parë)
mire e the qe ushqimi eshte arsyeja sepse ese te del perdite nuk quhet kapslllek.Konsumo kumlla te thata,molle ,pjeshke.Une kam vene re qe konsumii i fikut ma nxirrte jashte sh shpesh djalin dhe vaj ulliri .Mqs beba nd kete muaj nuk ben sh aktivitet dhe sic e dimd qe aktiviteti e stimulon tretjen beji masazh te barku me vaj ulliri dhe biciklet kembeve,por jo kur sapo e ke ushqyer.Mire eshte qe kur sapo beba te pije ta stmulosh te gremsije sepse edhe gazrat ne zorre e bejne kete veshtiresi.Konsumo dhe finok neper sallatra.Kotrollo ndonje ushqim qe nuk i ben mire .
Sara Hoxha (15 ditë më parë)
Per te dal jasht me del o miamar po me del me sforcim. Se perdit del jasht
Sara Hoxha (15 ditë më parë)
Po sdi si tja bej te dal me holle, une shendetshem haj supera e lengje i kam hequr te gjjtha qe me bejn dem ne qumesht. U cmenda kshu sdi si tja bej
Miamar Mia (15 ditë më parë)
Mendoj se nuk ka asgje per tu shqetesuar .Ngjyra e verdhe ne jashtqitje eshte ñormale,varet nga kolori i ushqimit tend.Ngjyra jeshile eshte shenje qe bebit i dhemb barku.Arsyeja qe te ka dale si gjize eshte prej sikletit ne jashtqitje,dilka sh trashe bebi .Arsyeja pse te vjell eshte prap kapslleku.Ti vije re se bebi te vjell kur nuk ka dale jashte .Tepricat vjell ,nuk ja nxe barku ushqimin kur nuk lirohet.
Sara Hoxha (15 ditë më parë)
I kam hequr o erta te gjitha si kam futur ne goje po prape avazi. Supra e lengje kam ngren
Erta A (15 ditë më parë)
Sara pyte mjekun ose dergoj per naj kontroll sa me heke marakun..kujdes edhe ti me ushqimin sepse qka hane ti ndikon tek vajza..dmth fasule( pasul) lakna purri edhe do produkte tjera mos i konsum per nje kohe..mundohu me hangere shendetshem gjitha te mirar
Melosa Aliuu (15 ditë më parë)
Sara mka ndodh edhe mu kjo qe vajza me vjell ashtu teper saqe komplet une u deshke me hin me u pastru aq teper saqe thojsha kah dul gjith kjo prej asaj goje te vogel me than drejten nuk jam shqetsu se nuk i ka ndodh shpesh. Sa per jashtqitje nuk kam pergjigje

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?