Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Qumshti i lopes
Pershedetje nana deshta me ju pyt e kom vajzen 1 vjet edhe e ushqej me qumsht lopes ktu n gjermani vollmilch 3.5 po diten nuk i jap e ushqej veten naten pin tri her ama vjehrra po thot duhet me pi ni liter naten qka po thuni ju un po\' menoj qe shum osht 1 liter kjo se pin ashtu me zor nuk muna mi jep fmijes tem as nuk e boj at sen asniher ju lus per pergjigje flm per mirkuptim
Andorra (2 muaj më parë)
Ema Shaini (2 muaj më parë)
E dashur ti mundohu naten me ja hek krejt jo me pi 1 liter un si e kam lind beben nuk besojn askush po n ora 10 pike qumsht edhe mo n 5 mengjes deri sa u bo 6 muj me ket orar edhe ma nuk o qu m 5 n mengjes veq kur u kon koha mu qu ka pi pas ni kohe ka ngren ushqim edhe oer mashallah si me kg si me krejt analizat edhe tash kur ja baj i ka shum suoer asni ilaq nuk i jepi Ti mundohu naten mos e mso t pije se qenka 1 vjec ajo duhet mos mu zgju ma duhet me flejt t pershsendes
Sh M (2 muaj më parë)
Nga pervoja me vajzen e vllaut si i ka bo 12 muaj ja kemi ndal qumshtin naten me kshillen e pediatres sepse filloj mos me hanger ushqim diten. Tash pin uje kogja shume naten ama diten han teper mire edhe qumsht pin vec kur flen mjafton nje shishe diten nje para gjumit te nates. Analizat i ka perfekt sepse qumshti i tepert i bon anemi. Mos e ngo vjehrren po hin e lexo ne google
A J (2 muaj më parë)
normal ktu te thojn mos mi jep qumsht te blem ,diten me honger mire naten mi jep veq uj , 1 liter thuj vjehres ti e madhe je edhe smunesh me pi e lemo fmija nuk o mirr me pi aq shume qumsht se bohet anemike..

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?