Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Kontraksionet e rrejshme
Nena pershendetje, uroje te jeni mire bashk me femijet. Deshta me ju pyet jam 29+ dhe kam qe 1 jave me jane lajmru kontraksionet e rrejshme. Jo shtrengimet e lehta por po kam kontraksione npjesen e siperme te barkut per rreth lukthit dhe me percjellet kjo dhimt deri ne shpine posht, njekohesisht mnalet fryma deri ne at mase qe nuk mkalojne deri sa te vjelli dy her ndonjiher 3 here nga dhimbjet. A ka dikush kesi rasti sikur une dhe a din diqka qka mundet me I ndihmu. Un po perdori boca te akullit I vnoj te lukthi mdoket pak mdihmon edhe pi uj shum. Mduhet me cek qe jam alergji ndaj cdo medikamenti qe I ndalin dhimbjet e hershme perveq Benadryl mjapin te mjeku ata edhe nshpi mundem me pi por po ka qetsus nuk po du cdo her qe jam me dhimbje me perdor. Ma boni hallall e zgjata!
K I (2 muaj më parë)
K I (1 muaj më parë)
Teuta sefadini- faleminderit shum, shum te sikletshme jane kta dhimbje edhe shum heret mfillojne. Ne cdo shtatzani me duhet me perdor utrogestan 200mg vaginal edhe magnesium mbasi kam histori te aborteve.
Teuta Sefadini (2 muaj më parë)
Oh njejte jom kane ne ksk situate bile mjeku ne kosove ska mendu se e qoj deri ne fund shtatzanine po jom kane dikun javen e 35 kur erdha ne belgjike edhe ktu mfilljn njejte kontraksione edhe shkova me shpejtsi ne urgjence aty e njoftun gjinekologen tem dhe m'dhan 2buscopan te 10mg dhe utrogestan te 200 mrena 1ore mi ka qetsu dhimbjet edhe fillova me liru gazra te mdhaja beso syte mu qelen e kom shty shtatzanine deri ne javen e 39 nuk kom lind
K I (2 muaj më parë)
Ina 86 ... Flm e dashur, bebin e kam me koke posht qe nga java 22 por po me ndalet fryma aq te forta i kam kontraksionet. Zoti na ndihmoft cdo nane
Ina 86 (2 muaj më parë)
Prsh ,per kontraksionet sdi cte them ,mjeku e percakton se sa normale mund te jene ,,,,persa i perket frymemarrjes mendoj qe eshte koka e bebit dhe mitra qe shtyn diafragmen dhe kjo ben qe te mos mbushesh me fryme ,besoj se ne keto jave qe je bebi kthehet me koke poshte e do ndihesh me mire

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?