Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Ovulimi
Pershendetje,

Deshta me ju pyt pasi kete muaj kom pi letrozolo per ovulim pasi bera kontrollin te dr nuk jan rritur folikulat po deri ne 3.5milimeter a mundeni me dit arsyen pse ka deshtu edhe a ka gjasa me mbet shtatzan me folikula me madhsi te vogel.
Fjolla Fjolla (2 muaj më parë)
Aleena (1 muaj më parë)
Sadie0111 une muajin Janar kom pas folikul 14 mm edhe dr tha qe mos tpres per shtatzani se ska mundesi me mbet jam me pcos, por cikli ende nuk mka ardh 2 dite vones kam bo test negativ kshtu qe po pres edhe pak dite une terapi perdori inofem .
Hana123 (1 muaj më parë)
Pershendetje desha te di, un kisha me daten 9 janar mardhenje te pambrojtur mirpo me date 10 me erdhi cikli... A ka mundesi te jem shtatzan
Shine Mustafi (1 muaj më parë)
Merr nje kove apo tenxhere te vogel vendoje tek sholja dhe ulu siper pastaj mbulohu me batanije apo peshqir. Kur te kalosh ciklin nis avullohu 5 dit rresht, dhe ki mardhenie gjithmone nje nat po nje nat jo.. Edhe vazhdo prap me inositol 4mg.. Dhe multivitamina perdor.
Sadie0111 (1 muaj më parë)
A mundesh me mbet me folikul 12mm
Fjolla Fjolla (1 muaj më parë)
Falimnderit Shine per pergjigjen,a mundesh me tregu ne detaje si behet ovullimi edhe per qka ndikon mu avullu me sod buke ose me qaj.
Shine Mustafi (1 muaj më parë)
Burri juaj a i ka be analizat?
Shine Mustafi (1 muaj më parë)
Te rekomandoj te avullohesh me sodë buke,me ndonje çaj. Jo akoma nuk kam ngel shtatzan. Vetem inositol duhet te jete paster me acid folic 4 mg inositol perndryshe nuk ka efekt... Perdori edhe keto vitex vetem kur te jesh me cikel mos i perdor
Fjolla Fjolla (1 muaj më parë)
Jom me pcos edhe une a ke mundur te mbetesh shtatzan inositol kom provuar 6 muaj skom pas sukses,3 muaj me stimulus pa sukses e kam ber hsg njerin kanal e kom funksional tjetrin e kom te ftofur.
Shine Mustafi (1 muaj më parë)
Cfar problem keni qe nuk ngelni shtatzan? Per pcos rekomandohet inositol 4mg ne dite Gjithashtu per cregullime hormonale rekomandohet vitex chasteberry... ( un jam me pcos momentalisht perdori Inositol, vitex, elevit pronatal) E burri perdor elevit vitamina.

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?