Zhvillimi dhe rritja
javë pas jave

/Pyet nënat

Java e 24
Pershendetje nena si jeni uroj ti keni mir dhe femijet, jam ne javen e 24 por posht ne fund te barkut kam sikur dridhje(vibracione) sedi si tja u pershkruaj besoj tme kuptoni me vjen si shtypje nga bebi, ndoshta ndonjera nga ju ka pas kte rast si une, kam frik se mos eshte lindje parakohe ose diqka tjeter ju lutem ju qe keni pas ksi lloj tme jepni pergjigje
Linda . (9 ditë më parë)
Lina Selmanak (8 ditë më parë)
Une kom ksi lloi shqetsimi une ka pytur para 2 ditve , une jam javen e 17 une me se shumti i kom ne mengjes ,une mendoja se nashti muskujt se mas shumti ne mengjes dhe kur te ngrihem ne kemb
Albania Albania (8 ditë më parë)
Qyqja se e paske mar ne kontekst te keq . E kam shprehje ket "moj " sorry per kofidencen e tepruar qe i kam leju vetes . Aspak nuk jam kunder normal qe te pyesesh e normal te behesh merak . As se kam pas ne ate drejtim aspak vec me beri cudi qe dhe njeres shtatzan diku 17-18 jave mduket Lira a sdi si e pat emrin se po pritoj me e lyp . Po dhe ajo kishte pas vibrime dhe po mduket cudi se pse po ndodh kjo , por jo ishalla se thash per faktin qe sduhet te kesh merak , apo tmos na pyesesh . Thjesht po them mund te jet Lemza ishalla more zot asigja serioze . Gjithsesi un per vete do e pyesja mjekun tpakten ne telefon se cmund te jet . Mundohu te ruash qetsin e tmos panikohesh fundja kaloj me shum se gjysma sikur edhe 10 jave minimum te shtysh pastaj kur te doje le te dali bebi ardht i bardh .
Linda . (8 ditë më parë)
Albania Albania e dashur nuk kam shiku se a ka ndonje qe ka bo te njejten pyetje sepse isha ne merakun tim dhe normale qe do tpyes, dhe jo ne shtatzanin e pare sic e thash skam ndjer kshtu asnje lloj gjeje per ate dhe pyeta dhe uroj ti mos i ndodh askujt se te behet merak, faleminderit prej teje
Albania Albania (8 ditë më parë)
Moj se sje e para qe e ben ket pytje ne se mduket dhe njera e beri dje a pardje . Ne shtatzanin e pare a e ke ndjer beben ndonjeher tek e mer lemza se mund te jet bebja tek e mer lemza , un mendoj se eshte lemza ajo qe ben ket efekt . Nuk besoj te jet dicka shqetesuese . Normal qe do ndjesh presjon e sikur do dali bebja se ajo po rritet e e jep ate efekt po kur ke kto ndjesi shtrihu pusho qetsohu . Pi nje gote uje ha dicka embel dhe besoj kalon . Asgje me shum se te rahatosh trupin tend nuk ndihmon .
Linda . (8 ditë më parë)
Liridona faleminderit shum, po edhe un ne shtatzanin e dyte jom e tparen skam pas asni problem nese muj me thon ose ksi lloj gjana qe ndodhin per at, te uroj edhe ty gjitha tmirat deri ne fund
Liridona Mgs (8 ditë më parë)
Hiq mos uban marak loqk linda se edhe un ashtu jam shattzan 6 muj gati ekom shtatzan edyt edhe tparen ekom pas qato po nkit shtatzani pom shtyn beba sikur don me dal prej posht qashtu noormale osht mos u ban marak aborti nuk ndodh ashtu ishalla ski naj gjakderdhje se perndryshe aborti nuk ndodh mos uba marak edhe un qashtu jam pi mujit 4 pom shtyn beba
Linda . (9 ditë më parë)
Melosa faleminderit e dashur, shpresoj edhe un te mos jet dicka serioze, te uroj shtatzani te lehte ne vazhdim
Melosa Aliuu (9 ditë më parë)
Linda kete ndjenjen sikur don me dal beba e kom pas ne shtatzanin e pare mirpo mjeku moat than normale edhe u kan gjithqka mre deri ne fund Tash jom prap shtatzan 24 jave po me ndodh kanihere po nuk jom tu ba marak eshte krejt normale

/komuniteti

/anketa

Në çfarë është alergjik fëmija juaj?